آتاکوله

آتاکوله

 

آتاکوله 125 متر است (410 فوت) و برفراز ارتباطات و برج دیدبانی در کانکایا بخش مرکزی آنکارای ترکیه قرار گرفته است، و یکی از نشان های اصلی شهر است.

در حالیکه کانکایا خودش روی یک تپه قرار دارد، این برج را می توان تقریبا از همه جای شهر در طول روزهای روشن دید.

طراحی برج رگیپ بالوچ معمار است و کارهای ساخت و ساز از 1987 تا 1989 به طول انجامید. نوک خانه های برج یک بهار خواب باز و یک رستوران گردان به نام سویلا هست که 360 درجه کامل در ساعت می چرخد. بالای رستوران سویلا، رستوران های دیگری از قبیل دام که گردان نیست و مستقیما زیر برآمدگی قرار گرفته است.

زیر بهار خواب یک کافه به نام UFO قرار دارد. ساختمان های پایینی خانه یک بازار خرید و چندین رستوران داخلی و خارجی دارد.

این برج در تاریخ 13 اکتبر 1989 توسط رئیس جمهور تورگات اوزل باز شد. کلمه آتا (ata) به زبان ترکی یعنی اجداد و نیا (یا پدر به زبان عثمانی سابق)، که اغلب به عنوان اسم مستعمار آتا (ata) برای مصطفی کمال آتاترک بنیان گذار و رئیس جمهور اول جمهوری ترکیه به کار می رود؛ در حالیکه کوله به زبان ترکی به معنی برج است.

بازار خرید مجاور برج، آتریوم، همچنین در 13 اکتبر 1989 باز شد. آن بازار اولین بازار جدید در آنکارا و دومین بازار جدید در ترکیه بعد از گالریا در استانبول است که در سال 1987 باز شد. این بازار خرید اکنون به علت از دست رفتن معروفیت در صورت رقابت از افزایش تعداد جدیدترین بازارهای خرید در شهر بسته شده است. این بازار خراب خواهد شد و به عنوان یک بازار خرید به سبک معاصر دوباره ساخته می شود.

 

 

 

 

 

 

 

images

همچنین ببینید

کنترل و درمان استرس با طب سنتی

کنترل و درمان استرس با طب سنتی استرس و مشغله های این روزهای مردم جهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *