صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / آیا این لات مجازی در ترکیه قابل پیگرد است

آیا این لات مجازی در ترکیه قابل پیگرد است

آیا این لات مجازی در ترکیه قابل پیگرد است
خات نیوز- شاید اگر زمانی، لحظه ای به تتلو شخصیت امیر حسین بودن را می دادند امروز لات کوچه‌های خلوت فضای مجازی نمی شد.

به گزارش خات نیوز تتلو و جنجال‌های جنسی اخیر؛ آیا این لات مجازی در ترکیه قابل پیگرد است؟ امروز آغاز ماه مبارک رمضان است. در روزهای نه چندان دور یادمان می آید ربنای استاد شجریان که زینت بخش سفره های افطار ما بود. یا اینکه با مرغ سحر او روز ها و شب ها با آرامشی عجیب سپری می‌شد‌ اما چه می‌شود کرد، گاهی اوقات مدیران فرتوت ترجیح می دهند یکی نباشد تا مبادا میز مدیریت را از دست بدهند.

خات نیوز نوشت ، چند ساعت پیش جوانی با استعداد اما راه گم کرده عملا و علنا تیرخلاص را بر مرام و مسلک انسانی خود زد. او در پلتفرم استوری خود در اینستاگرام به صورت کاملا صریح درخواستی صادر نمود مبنی بر اینکه دختران ۱۵ تا ۲۰ ساله مقیم استانبول (محل اقامت خود) برای انتفاع جنسی از آن‌ها به او پیام دهند.

امیر حسین مقصود‌لو پیش از این نیز سابقه درج اتهاماتی از جمله حمل مواد مخدر و تاسیس سایت های شرطبندی را نیز در پرونده خود داشته است. حال این پرسش مطرح می‌شود که «او با چنین اتهامات سنگینی چرا توسط سفارت ایران در ترکیه به واسطه دستگاه قضایی ترکیه مورد پیگرد قانونی قرار نمی گیرد؟

طبق قانون مجازات ترکیه هر شخصی اقدام به فحشا و ایجاد آسیب های اجتماعی کند از کشور ترکیه اخراج می‌شود (مهاجرین). همچنین در قانون مجازات ترکیه مصوب سال ۲۰۰۴ صراحتا در مواد ۱۸۵ تا ۱۹۶ این قانون نسبت به جرایم مرتبط با مواد مخدر و مجازات های آن اشاره شده است.

به طور مثال از تفاوت های این قانون با قوانین ما این است شما حتی اگر ۲ گرم مواد مخدر با خود داشته باشید حداقل به ۲ سال حبس محکوم می شوید و از این رو قوانین ترکیه در این بخش بسیار پویا و نوین است. همچنین افرادی که مواد مصرف کنند به ۲ تا ۵ سال حبس محکوم می شوند.

اگر شخصی قصد تبلیغ استعمال مواد مخدر توسط اشخاص زیر سن قانونی را داشته باشد و نیز به آن ها بفروشد حداقل به ۱۵ سال حبس و چشم دوختن به دیوار های نَمور آن محکوم می شود. همچنین، در سال ۲۰۱۷ شخصی به کودکی ۱۰ ساله به عنف تجاوز نمود که در پی آن به ۲۰ سال حبس محکوم نمود.

افزون براین، طبق ماده ۳۳ کنوانسیون حقوق کودک ۱۹۸۹، کشورهای طرف‌ کنوانسیون‌ تمام‌ اقدامات‌ لازم‌ از جمله‌ اقدامات‌ قانونی، اجرائی، اجتماعی، آموزشی را جهت‌ حمایت‌ از کودکان‌ در برابر استفاده‌ غیرقانونی از مواد مخدر و یا مواد محرک، همان‌گونه‌ که‌ در معاهدات‌ بین‌المللی مربوطه‌ تعریف‌ شده‌ و جلوگیری‌ از استفاده‌ از کودکان‌ در تولید غیرقانونی‌ و قاچاق‌ این‌ گونه‌ مواد به‌ عمل‌ خواهند آورد.

همچنین درباره ی رابطه جنسی و سو استفاده جنسی از کودکان این کنوانسیون طبق ماده ۳۴ مقرر داشته: کشورهای طرف‌ کنوانسیون‌ متقبل‌ می شوند که‌ از کودکان‌ در برابر تمام‌ اشکال‌ سوءاستفاده‌ها و استثمارهای جنسی حمایت‌ کنند. بدین‌منظور، کشورهای فوق‌ خصوصاً اقدامات‌ ملی، دو و چند جانبه‌ را در جهت‌ جلوگیری‌ از موارد زیر به‌ عمل‌ می‌آورند.

الف‌) تشویق‌ یا وادار نمودن‌ کودکان‌ برای درگیری در هر گونه‌ فعالیتهای جنسی.

ب‌) استفاده‌ استثماری از کودکان‌ در فاحشه‌گری و سایر اعمال‌ غیرقانونی جنسی

ج‌) استفاده‌ استثماری از کودکان‌ در اعمال‌ و مطالب‌ پُرنوگرافیک.

حال به خوبی می‌توان فهم کرد آقای امیر حسین مقصودلو هم از منظر قوانین کشور ترکیه و هم در چارچوب کنوانسیون های بین المللی متهم به انواع و اقسام جرائم است که باید بررسی شود. عقده ی حقارتی که از کودکی با وی اُنس گرفته و همراه با او رشد کرده که تا امروز به چنین انسانی تبدیل شده است.

تتلو اینک مروج فساد و فحشا در سطح بین‌الملل شده است. شاید اگر زمانی، لحظه ای به تتلو، شخصیت امیر حسین بودن را می دادند امروز لات کوچه‌های خلوت فضای مجازی نمی شد. اصلا شاید او مقصر نبود.

مرتضی بابایی

همچنین ببینید

وکیل قلابی ایرانی در استانبول دستگیر شد 

وکیل قلابی ایرانی در استانبول دستگیر شد  خات نیوز- ماموران دایره مبارزه با کلاهبرداری پلیس استانبول، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *