صفحه اصلی / اسلاید شو / ارتش ترکیه در 1 کیلومتری عفرین مستقر شد

ارتش ترکیه در 1 کیلومتری عفرین مستقر شد

ارتش ترکیه در 1 کیلومتری عفرین مستقر شد

رسانه های ترکیه مدعی شدند نیروهای ارتش این کشور با همراهی عناصر ارتش آزاد سوریه در آستانه شهر عفرین قرار دارند و به 1.5 کیلومتری مرکز این شهر رسیده اند.

به گزارش خات نیوز نیروهای ارتش این کشور با سرعت در حال پیشروی به سمت شهر عفرین هستند و ‘تنها 1.5 کیلومتر تا محاصره کامل عفرین باقی‌ مانده است.’

این رسانه اعلام کرد: ‘با پیشروی 1.5 کیلومتری نیروهای مسلح ترکیه و ارتش آزاد سوریه در مسیر شرق به جنوب، مرکز شهرستان عفرین کاملا محاصره خواهد شد.’

همچنین شبکه های تلویزیونی استار، ان.تی.وی و خبرتورک با انتشار ویدئوهایی مدعی فرار تعدادی از سکنه از شهر عفرین شده و اعلام کردند که گروه های حزب کارگران کردستان عراق(پ.ک.ک) و یگان های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) مانع خروج مردم از شهر شده اند.

خبرگزاری آناتولی ترکیه همچنین با انتشار گزارشی اعلام کرد که ‘تا کنون یکهزار و 100 کیلومتر مربع از منطقه تعریف شده برای عملیات شاخه زیتون در اطراف شهر عفرین توسط ارتش ترکیه تصرف شده است.’

بنا به ادعای این رسانه، از ابتدای آغاز عملیات شاخه زیتون در عفرین 193 منطقه شامل پنج مرکز ناحیه، 155 روستا و 33 نقطه راهبردی از دست گروههای جنگجوی کُردی خارج شده است.

به ادعای این رسانه، بخش بزرگی از خطوط دفاعی گروه های پ.ک.ک و ی.پ.گ در مرکز شهر عفرین قرار دارد و این گروه ها، در حال انتقال غیرنظامیان به مرکز عفرین برای استفاده به عنوان سپر انسانی هستند و مانع خروج مردم به سمت مناطق خارج از عفرین هستند.

ستاد کل نیروهای مسلح ترکیه نیز امروز دوشنبه طی اطلاعیه ای اعلام کرد: از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون تاکنون سه هزار و 347 نفر از عناصر گروه های جنگجو در مبارزه با نیروهای ارتش ترکیه و عوامل شبه نظامی ارتش آزاد سوریه کشته شده اند.

خلوصی آکار رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه نیز اعلام کرد که از زمان آغاز عملیات عفرین تاکنون بیش از 60 نفر از جنگجویان تسلیم نیروهای ارتش ترکیه شده اند.

به گزارش ایرنا، ارتش ترکیه از روز 20 ژانویه(30 دی ماه 1396) با تجاوز آشکار به خاک سوریه و با همراهی نیروهای موسوم به ارتش آزاد سوریه، عملیاتی را به نام شاخه زیتون در منطقه عفرین در شمال سوریه آغاز کرده است.

دولت سوریه نیز با اشغالگری خواندن اقدام دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، خواستار خروج نیروهای ارتش این کشور از خاک خود شده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه

همچنین ببینید

توافق دو جانبه ترکیه و روسیه در گردشگری

توافق دو جانبه ترکیه و روسیه در گردشگری خات نیوز- روسیه و ترکیه در افتتاحیه نمایشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *