صفحه اصلی / ترکیه / آنکارا / ارزان شدن بلیت قطار تهران آنکارا 

ارزان شدن بلیت قطار تهران آنکارا 

ارزان شدن بلیت قطار تهران آنکارا 

خات نیوز- معاون مسافری شرکت راه آهن از قطعی شدن قیمت بلیت قطارهای تهران – وان و تهران – آنکارا خبر داد و گفت: قیمت بلیت قطار تهران تا آنکارا ۴٣ یورو و تهران تا وان ٢٠ یورو خواهد بود.

به گزارش خات نیوز چمدان: میرحسن موسوی در نشست خبری در حاشیه هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی گفت: از چهارم تیر قطار تهران – وان و از ششم تیر قطار تهران -آنکارا شروع به حرکت می‌کنند.

معاون شرکت راه آهن اضافه کرد: قطار تهران تا آنکارا با واگن‌های چهار تخته و چهارستاره مسافری شرکت راه آهن ایران حرکت می‌کند و تا ایستگاه وان مسافران را جابه جا می‌کند. بعد از گذشتن از مرز و رسیدن مسافران به دریاچه وان و عبور با کشتی، مسیر بندر تات وان تا آنکارا با قطارهای چهار تخته ترکیه طی می‌شود.وی خبر داد: مدت زمان سیر از تهران تا آنکارا ۶۰ ساعت و قیمت بلیت ۴٣ یورو است. همچنین مدت زمان سفر از تهران تا وان ٢٠ تا ٢٣ ساعت و مبلغ ٢٠ یورو خواهد بود. در هر دو مسیر هفته‌ای یکبار حرکت خواهیم داشت. فروش بلیت این دو مسیر در تهران به صورت ریالی است.

معاون مسافری شرکت راه آهن ادامه داد: از آنجایی که از طرف دولت ترکیه، تقاضای سفر به تبریز، تهران و مشهد وجود دارد طوری پیش بینی کردیم که مسافرانی که از آنکارا سوار قطار می‌شوند در راه آهن تهران بتوانند به مسیر مشهد اضافه شده و به سفر خود ادامه دهند.

معاون مسافری راه آهن همچنین در خصوص قیمت گذاری بلیت سفرهای خارجی گفت: قیمت بلیت‌های مسیرهای خارجی بر مبنای مقررات بین المللی تعیین می‌شود.موسوی در خصوص اعمال افزایش ٢٢ درصدی قیمت بلیت در مسیرهای داخلی گفت: دولت بابت هر مسافری که سوار قطار می‌شود در همه مسیرها یارانه پرداخت می‌کند. از سال ۱۳۹۴ تا تیر ۱۳۹۷ هیچ افزایش قیمتی نداشتیم. اوایل سال ۱۳۹۷ تقاضای افزایش قیمت را به ستاد تنظیم بازار ارسال کردیم و با این فرض که امسال نوسان ارزی نداریم تنها درخواست افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت را داشتیم.

معاون مسافری راه آهن ادامه داد: از آنجا که قیمت ارز افزایش هزینه‌های شرکت‌های ریلی را در برداشت باید این قیمت‌ها بیشتر می‌شد با این حال در سال ۱۳۹۷ و ایام اوج سفرها در سال ۱۳۹۷ هیچ افزایش قیمتی نداشتیم. در نهایت با همکاری شرکت‌های ریلی و با وجود افزایش هزینه‌های شرکت‌های ریلی به همان افزایش قیمت متوسط ٢٢ درصد رضایت دادیم.

منبع خبر

همچنین ببینید

صبا راد مجری

صبا راد مجری حاشیه‌ای از ایران تا ترکیه

صبا راد مجری حاشیه‌ای از ایران تا ترکیه صبا راد متولد آبان ماه سال 1359 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *