صفحه اصلی / اسلاید شو / استفاده از ماکت خودروی پلیس در ترکیه 

استفاده از ماکت خودروی پلیس در ترکیه 

استفاده از ماکت خودروی پلیس در ترکیه 

🔺این هشدار رو این روزهای گرم جدی بگیرید! هرگز هرگز ایستاده آب ننوشید! 🔹حتما ببینید و منتشر کنید بی شک خیلی ها ممنون تان خواهند شد!

خات نیوز- نیروهای پلیس معمولاً از روش‌های هوشمندانه‌ای برای کاهش سرعت رانندگان استفاده می‌کنند. نیروی پلیس ترکیه هم روش خاص خود را برای دلسرد کردن رانندگان قانون‌شکن و عدم‌تخطی آن‌ها از سرعت مجاز پیدا کرده است.

به گزارش خات نیوز آنچه که در تصاویر مشاهده می‌کنید ماکت‌های کاغذی بزرگ از خودروهای پلیس ترکیه هستند که در کناره‌های جاده گذاشته می‌شوند. این ماکت‌ها از فواصل دور شبیه یک خودروی پلیس واقعی به نظر می‌رسند اما همان‌گونه که در تصاویر دیده می‌شود این ماکت‌ها تنها برای نمایش بوده و حتی از پانل خورشیدی کوچکی برای روشن شدن چراغ‌های هشدار استفاده می‌کنند.

پلیس جاده‌ی رادفورد بریتانیا نیز توئیتی منتشر کرده و به فکر استفاده از تاکتیک‌های مشابه افتاده و البته از فالوورها خواسته نظرات خود دراین‌باره را اعلام کنند. البته رانندگانی که در ترکیه تردد می‌کنند اعلام کرده‌اند اگرچه این ماکت‌های کاغذی از خودروهای پلیس در ابتدا جواب می‌دهند اما افراد محلی به زودی آن‌ها را شناسایی کرده و به همین خاطر کارکرد خود را تا حد زیادی از دست می‌دهند.

یکی از کاربران توئیتر گفته است: این ماکت‌ها در ابتدا جواب می‌دهند. من مدت زیادی در ترکیه بوده‌ام و زمانی که برای اولین بار آن‌ها را دیدم بسیار احتیاط کردم. این ماکت‌ها از فاصله‌ی دور شبیه پلیس‌های واقعی هستند.

کاربر دیگری هم نوشته است: این ماکت‌ها به نوعی شبیه استیکرهای پلیس در جلوی مغازه‌ها جلوه می‌کنند. شاید برای مدتی جواب دهند اما پس از آن عادی می‌شوند.

خوب پیش از این روش مشابهی در ایران و برخی دیگر از کشورها هم تجربه شده بود و باید اذعان کرد استفاده از ماکت‌های خودروهای پلیس روشی کم‌هزینه بوده که ایده‌ی بدی هم محسوب نمی‌شود.

همچنین ببینید

رایزنی ترکیه و ایران برای دور زدن کرونا

رایزنی ترکیه و ایران برای دور زدن کرونا خات نیوز- هیات گردشگری ایران عازم ترکیه شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *