صفحه اصلی / ترکیه / آنتالیا / اعلام رسمی اداره مهاجرت ترکیه جهت اخذ و تمدید اقامت

اعلام رسمی اداره مهاجرت ترکیه جهت اخذ و تمدید اقامت

اعلام رسمی اداره مهاجرت ترکیه جهت اخذ و تمدید اقامت

جهت قوانین جدید اقامتی کافیست متن و اطلاعیه زیر را مطالعه کنید.

به گزارش خات نیوز بر اساس مصوبه جدید در مورد بند E ماده 1 قانون 6458/31 اتباع خارجی و حفاظت بین‌المللی در باره اخذ و تمدید اقامت موقت توریستی در ترکیه، اتباع خارجی به جز شهروندان کشورهای عضو سازمان همکاری توسعه و اقتصادی (بلژیک، اتریش، کانادا، دانمارک، فرانسه، آلمان، یونان، ایسلند، ایرلند، لوکزامبورگ، هلند، نروژ، پرتغال، اسپانیا، سوئد، سوئیس، ترکیه، انگلیس و آمریکا، ایتالیا، ژاپن، نیوزیلند، فنلاند، استرالیا، جمهوری چک، مجارستان، مکزیک، کره جنوبی، لهستان و جمهوری اسلواکی) ، اتحادیه اروپا، فدراسیون روسیه و جمهوری خلق چین از یکم ژانویه سال 2020 اقامت موقت گردشگری را به مدت1 سال اخذ خواهند کرد.

مطابق این طرح جدید، متقاضیان تمدید اقامت موقت توریستی تنها می توانند حداقل پس از گذشت یک سال از پایان مهلت اقامت یک ساله توریستی خود دوباره به دریافت این اقامت مراجعه کنند.

به گفته مسئولین اداره مهاجرت ترکیه، مراجعت‌هایی که قبل از تاریخ یکم ژانویه 2020 انجام گرفته است، ولو تاریخ رجوع آن ها بعد از این تاریخ نیز موکول شده باشد، مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

بر این اساس، اتباع خارجی از جمله شهروندان ایران می توانند پس از پایان مهلت اقامت موقت توریستی، طبق مقررات موجود بین کشور متبوع و ترکیه به کشور ورود و خروج کنند. اتباع خارجی در هر 180 روز سال مجموعا می توانند 90 روز در ترکیه اقامت داشته باشند.

در همین زمینه متقاضیان در صورت پایان مهلت اقامت توریستی‌شان و حائز بودن شرایط لازم می توانند از موارد دیگری مانند تحصیل، مالکیت اموال غیرمنقول یا اجازه کار که در سایت www.goc.gov.tr نیز اعلام شده است، اقامت ترکیه را اخذ کند.

جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد قوانین جدید اقامتی ترکیه با ما تماس بگیرید.

🇹🇷Ofice :+90-242-323-00-17
🇹🇷Mobile:+90-551-702-20-00

🇮🇷Mobile:+98-911-111-92-33

همچنین ببینید

 آنتالیا بارش برف بعد از ۱۰ سال در ماه آوریل

 آنتالیا بارش برف بعد از ۱۰ سال در ماه آوریل خات نیوز-  هوای بهاری و آفتابی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *