صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / افزایش سه برابری بازگشت پناهجویان از ترکیه

افزایش سه برابری بازگشت پناهجویان از ترکیه

افزایش سه برابری بازگشت پناهجویان از ترکیه

افزایش سه برابری بازگشت پناهجویان از ترکیه


به گزارش بولتن نیوز، بنابر گزارش سازمان بین‌المللی مهاجرت، شمار پناهجویان افغان که از ترکیه باز می‌گردند، امسال در مقایسه با سال گذشته تا سه برابر افزایش یافته است.

شماری از این پناهجویان می‌گویند که علت این افزایش وضعیت بد پناهجویان، برخورد نادرست پلیس ترکیه و اخراج اجباری آنان است.

اما مقامات وزارت مهاجرین می‌گویند مقامات ترکیه در گفت‌وگو با آنان اخراج اجباری پناهجویان افغان را تکذیب کرده‌اند. مبشر یک جوان بیست سالۀ افغان می‌گوید از چهار سال پیش تاکنون بدون مدرک قانونی در ترکیه زندگی می‌کنم اما در این اواخر برخورد حکومت به‌خصوص نظامیان این کشور آنان را به ستوه آورده است.
وی گفت: آنان مدرک اقامت در ترکیه می‌خواهند، که ما نداریم. به همین دلیل، به کسی خانه نمی‌دهند. وضعیت مهاجرین این‌جا بسیار خراب است. وقتی مریض می‌شویم، بیمارستان ما را نمی‌پذیرد و به اجبار به افغانستان فرستاده می‌شویم.
سازمان بین‌المللی مهاجرت می‌گوید بازگشت پناهجویان افغان از ترکیه در نیمۀ اول سال جاری میلادی، در مقایسه با نیمۀ اول سال گذشته میلادی تا سه برابر افزایش یافته است.
براساس آمار وزارت مهاجرین، در حال حاضر شش میلیون‌ و پانصد هزار افغان در کشورهای مختلف جهان زندگی می‌کنند که از آن جمله ۱۲۰ هزار افغان در ترکیه به‌سرمی‌برند.
اما پرسش این است که آیا حکومت افغانستان برای رفع مشکلات و نگرانی‌های اخیر افغان‌های مقیم ترکیه اقدامی کرده است یا خیر؟
رضا باهر، معاون سخنگوی وزارت مهاجرین می‌گوید: هفتۀ گذشته رئیس پناهندگان وزارت مهاجرین و بازگشت ‌کنندگان با معاون سفیر ترکیه در افغانستان روی مسأله مدیریت مهاجرین افغان در ترکیه ملاقات داشت. ترکیه کاملاً این موضوع را رد کرده که افغان ها از خانه‌ها و یا مغازه هایشان بازداشت شده و اجبارا اخراج گردیده‌اند.

همچنین ببینید

طرز تهیه شیرینی تاتلی شانه ترکیه 

طرز تهیه شیرینی تاتلی شانه ترکیه 

طرز تهیه شیرینی تاتلی شانه ترکیه  به گزارش خات نیوز، شیرینی تاتلی شانه به جرات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *