صفحه اصلی / اسلاید شو / اقدامات ترکیه برای مبارزه با گران فروشی و احتکار

اقدامات ترکیه برای مبارزه با گران فروشی و احتکار

اقدامات ترکیه برای مبارزه با گران فروشی و احتکار

خات نیوز-وزارت تجارت ترکیه با اعزام صدها تیم بازرسی به فروشگاه‌های کوچک و بزرگ٬ توانست مانع از افزایش قیمت غیرقانونی بیش از ۶هزار قلم کالای مصرفی شود.

به گزارش خات نیوز، به نقل از شبکه تلویزیونی خبرترک٬ در ماه‌های گذشته و پس از بروز تنش سیاسی و اقتصادی بین آمریکا و ترکیه٬ بحران اقتصادی جدی در این کشور به وجود آمد و پول ملی ترکیه در برابر دلار آمریکا به طرز مشهودی ارزش خود را از دست داد.

به همین خاطر در ترکیه نیز پدیده‌هایی همچون تورم ناگهانی٬ گران فروشی و احتکار٬ بسیاری از مردم و به ویژه طبقات متوسط به پایین را تحت فشار قرار داد. به همین منظور وزارت تجارت ترکیه در چند نوبت٬ با انجام عملیات اعزام بازرسین به شکل همزمان در 81 استان این کشور تلاش کرد تا بازار را کنترل کند.

رخسار پکجان وزیر تجارت ترکیه در این مورد اعلام کرد: به منظور جلوگیری از افزایش غیرقانونی قیمت کالاها و خدمات٬ توانستیم خط سه رقمی شماره تلفن 175 را به شکایت شهروندان اختصاص دهیم. در مدت زمان کوتاه 48 هزار تماس تلفنی با این خط برقرار شده و شهروندان ترکیه با اعلام آدرس و شماره واحد بازرگانی واحدهای متخلف٬ شکایات خود را منتقل کردند و ما نیز توانستیم با پیگیری شکایات آنها 366 شرکت فروش و واحدهای بازرگانی را تحت پیگیری قانونی قرار دهیم. ما در این بازرسی‌ها متوجه شدیم که متاسفانه 6399 قلم از کالاهای مصرفی مایحتاج مردم با افزایش ناگهانی و غیرقانونی قیمت‌ها روبرو شدند به همین خاطر دستور دادیم این کالاها با قیمت‌های سابق و به شکل قانونی در اختیار مردم قرار بگیرند.

رخسار پکجان وزیر تجارت ترکیه در ادامه و در مورد وضعیت واردات و صادرات گفت: در ماه گذشته میلادی ما توانستیم 15 میلیارد و 732 میلیون دلار کالا به خارج از کشور صادر کنیم که یک رکورد بی نظیر در تاریخ جمهوری بوده است. در این ماه همچنین توانستیم میزان واردات را بیست و سه و نیم درصد کاهش داده و آن را به مرز 16 میلیارد دلار برسانیم.

همچنین ببینید

تبریک رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت نوروز

تبریک رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت نوروز خات نیوز- رئیس جمهور ترکیه در پیام تبریکی به مناسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *