صفحه اصلی / تجارت / املاک / بازار املاک ترکیه

بازار املاک ترکیه

بازار املاک ترکیه

در چتد سال اخیر ، املاک کشور ترکیه، به خصوص نواحی ساحلی ترکیه نظیر آنتالیا، آلانیا، موغلا، بدروم و گوش آداسی، به یک هدف فوق العاده برای خریداران بین المللی خانه تبدیل شده است.همانند آنجه سابقا در اسپانیا تجربه شده است ، رشد سریع در بازار نوظهور املاک در ترکیه سرمایه گذاران بین المللی را به سمت خود جلب می کند.

عوامل قابل ملاحظه که تقاضا برای خرید و سرمایه گذاری در ترکیه را تعیین می کنند عبارتند از:

1 – با وجود رونق بازار مسکن در سالهای اخیر، قیمت ملک در ترکیه در مقایسه با سایر کشورهای مشابه همچنان ارزان است ( مثلا برابر است با قیمت ملک در اسپانیا در سال ۱۹۸۰ میلادی )
2 – هر ساله قوانین جدیدتری در جهت حذف مالیات و ایجاد تسهیلات بیشتر بمنظور ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران و خریداران خارجی املاک در ترکیه وضع می شود.
3 – طبق آمار کشور ترکیه، بازار مسکن در شهرهای بزرگ نظیر استانبول و آنتالیا رشد بین 10% تا 15% داشته و این رشد برای سالهای آتی نیز پبش بینی میشود .
4 – صنعت بزرگ توریسم ترکیه با رشد سریع و پایدار و دور نمائی طلایی، موجب تقاضای بیشتر برای مسکن با کیفیت شود که برای سرمایه گذاران املاک یک فرصت ایده آل است .
5 – سواحل مهیج و آب و هوایی که برای زندگی بازنشستگی مناسب است.
6 – مخارج پایین زندگی ( رتبه چهارم پایین ترین بین کشورهای OECD ) و نرخ پایین جرم.
7 – علاوه بر خریداران خارجی، ترکیه با داشتن جمعیتی 75 میلیونی و درصد بالای جمعیت جوان، نیاز جوانان برای داشتن خانه افزایش یافته است که این خود یکی از امتیازات رونق سرمایه گذاری در بخش مسکن میباشد.
8 – کیفیت ساخت پروژه ها مطابق آخرین استانداردهای اروپا است. بخش پیمانکاری و ساخت و ساز ترکیه یکی از فعالترین و پویاترین پیمانکاران جهان است. در سال ۲۰۰۷ بیست و دو شرکت پیمانکاری و ساختمان سازی از ترکیه در فهرست بهترین های مهندسی عمران جهان جای گرفت که از این لحاظ رتبه سوم جهان را داراست.

همچنین ببینید

کنترل و درمان استرس با طب سنتی

کنترل و درمان استرس با طب سنتی استرس و مشغله های این روزهای مردم جهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *