صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / باند ایرانی کلاهبردار در استانبول به دادگاه فرستاده شدند

باند ایرانی کلاهبردار در استانبول به دادگاه فرستاده شدند

باند ایرانی کلاهبردار در استانبول به دادگاه فرستاده شدند

خات نیوز- سردسته این باند 30 نفره که م.ج نام دارد سال‌ها پیش پس از کلاهبرداری مبالغی کلان از 12 هزار نفر در ایران در قالب یک شرکت هرمی به ترکیه گریخته بود.

به گزارش خات نیوز او به همراه 4 فرزند خود یک شرکت خانوادگی در ترکیه تشکیل داده و در شهر آنتالیا اقامت داشت. این باند کلاهبرداری پارسال به شهر استانبول نقل مکان کرده و در ویلاهای لوکس در مناطق گران قیمت استانبول اقامت گزیدند.

هنوز هویت کامل سردسته و اعضای این باند فاش نشده اما گفته شده این باند با فریب پرداخت سودهای بالای 10 درصد از صدها نفر کلاهبرداری کرده است. دادستانی استانبول رقم کلاهبرداری این باند را 100 میلیون دلار اعلام کرده است.

این باند به سرمایه‌گذاران (سهامداران) خود گفته که آنها در ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین و بازار انرژی در کشورهای مالزی، امارات، اوکراین و شیلی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

آنها با دادن وعده سود 10 درصد ماهانه طعمه‌های خود را فریفته و از ایرانیان ثروتمند ساکن ترکیه و شهروندان ترکیه برای خرید سهام شرکت‌شان پول می‌گرفتند و به آنها سودهای کلانی پرداخت می‌کردند، اما در نهایت با شکایت دهها نفر از مالباختگان پرونده این باند در دادستانی ترکیه تشکیل شده و دیروز با حکم دادستانی پلیس استانبول 16 نفر از اعضای این باند را در استانبول دستگیر کرده است.

یکی از قربانیان شبکه کلاهبرداری ایران ، گفت: متاسفانه ، من یک سال پیش از طریق یک دوست زن ایرانی با این باند آشنا شدم. آنها هزاران نفر را در این سیستم گنجانده اند. ما فکر می کردیم پولی را که سرمایه گذاری کرده ایم بازپرداخت می کنیم اما آنها با گفتن دروغ دیگری هر ماه پول نمی پرداختند.

سرنوشت همهٔ شرکت‌های هرمی‌ به این شکل می‌باشد

همچنین ببینید

رایزنی ترکیه و ایران برای دور زدن کرونا

رایزنی ترکیه و ایران برای دور زدن کرونا خات نیوز- هیات گردشگری ایران عازم ترکیه شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *