صفحه اصلی / اسلاید شو / برگزاری روز جهانی قدس

برگزاری روز جهانی قدس

برگزاری روز جهانی قدس

دعوت از مردم ترکیه برای برگزاری روز جهانی قدس

خبرگزاری آریا- مجمع روز جهانی قدس، مردم ترکیه را به برگزاری با شکوه روز قدس دعوت کرد.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از واحد برونمرزی،  مجمع روز جهانی قدس ترکیه متشکل از نمایندگان چندین سازمان غیردولتی روز یکشنبه پس از برگزاری نشستی در استانبول، طی بیانه ای مردم این کشور را به برگزاری هر چه با شکوه تر روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان دعوت کرد.

در این بیانیه آمده است، در شرایطی که استکبار برای ایجاد تفرقه در جهان اسلام به هر توطئه ای دست می زند، مسلمانان جهان باید با نشان دادن شعور و هویت اسلامی خود بر سر رژیم صهیونیستی فریاد بزنند.

محمد شاهین، سخنگوی مجمع روز جهانی قدس در اینباره گفت، در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان پس از اقامه نماز جمعه در مسجد فاتح استانبول از این محل تا میدان `سراچ خانه` راهپیمایی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با حضور در این راهپیمایی ارزش مشترک همه مسلمانان جهان در روز قدس نشان داده خواهد شد، افزود، استکبار جهانی که مشغول توطئه برای تفرقه میان مسلمانان است خواهد فهمید که امت اسلامی با وحدت خود توطئه های آنها را خنثی خواهد کرد.

از سوی دیگر، شماری از نهادهای اسلامگرای ترکیه نیز آمادگی خود را برای شرکت در بزرگداشت روز جهانی قدس در شهرهای آنکارا، بورسا، ساکاریا، اسکندرون و استانبول اعلام کردند.

آخرین جمعه ماه رمضان از سوی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران `روز جهانی قدس` نامگذاری شده و این روز فرصتی است تا هر سال مسلمانان سراسر عالم انزجار خود را از سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی ابراز و از ملت مظلوم فلسطین در برابر تجاوز و اشغالگری حمایت کنند.

همچنین ببینید

کنسرت رایگان مرات بوز  امشب 1 فروردین 1398 در آنتالیا  

کنسرت رایگان مرات بوز  امشب 1 فروردین 1398 در آنتالیا     به گزارش خات نیوز به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *