صفحه اصلی / تحصیل / بورس تحصیلی رایگان در ترکیه

بورس تحصیلی رایگان در ترکیه

 

بورس تحصیلی رایگان در ترکیه

امسال نیز چون سال های قبل ثبت نام بورس تحصیلی رایگان دانشگاه های ترکیه شروع شده است.

هزینه های سنگین تحصیل در دانشگاه ها و مخصوصا دانشگاه های خارج از کشور، یکی از موانع ادامه تحصیل ماست. در این مطلب درباره بورس تحصیلی در دانشگاه های ترکیه توضیح داده شده است. شما نیز می توانید از این بورس استفاده کنید. ثبت نام در این بورس برای همگان آزاد است. در صورت پذیرفته شدن شما در بورس، تحصیل رایگان و خوابگاه و بیمه درمانی و حقوق ماهیانه به شما تعلق می گیرد. همچنین تحصیل در کشوری در حال پیشرفت همچون ترکیه، شما را با تجربه های جدید فراوانی روبرو می کند و با زبان، فرهنگ و کشورِ جدیدِ دیگری نیز آشنا خواهید شد. اگر قصد ادامه تحصیل دارید شما را به خواندن این مطلب دعوت می کنیم.

سازمان “ترک های مهاجر و جوامع دوست” (YURITDISI TURKLER VE AKRABA TOPLULUKLAR) که وابسته به نهاد نخست وزیری ترکیه می باشد، سالانه در مقاطع مختلف: فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و پژوهش ، بورس های تحصیلی رایگانی را در اختیار دانشجویان و درخواست کنندگان از اقصی نقاط جهان، می گذارد.

این سازمان که از اولویت های کاری آن، پرداختن به مسایل و مشکلات شهروندان ترکیه ای مهاجر در سطح جهان و علی الخصوص اروپا می باشد، در برنامه کاری خود، اعطای بورس تحصیلی رایگان را نیز گنجانده است تا فرهنگ های مختلف با همدیگر مشارکت و آشنایی داشته باشند و فرهنگ صلح و همزیستی مسالمت آمیز ایجاد شود.

این پروژه، در راستای فعالیت های سازمان روابط اقتصادی خارجی و به وسیله انجمن کار اقتصاد آموزشی ترکیه صورت می پزیرد که تا سال 2015، جذب 100000 دانشجوی خارجی و تا سال 2020 نیز جذب 150000 دانشجوی خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

بنابر داده های سازمان یونسکو، رشد دانشجویان بین المللی در سطح جهان با افزایش 85 درصدی، به عدد 4 میلیون دانشجو رسیده و این رقم پیش بینی می شود که تا سال 2020 به 7 میلیون دانشجو برسد که در این میان ترکیه نیز قصد دارد با جذب 150000 دانشجوی خارجی، بودجه ای 280 میلیارد دلاری را در سال 2020 به اقتصاد خود جذب نماید.
• ثبت نام در برنامه بورس های تحصیلی ترکیه به صورت آنلاین و کاملاً رایگان است و شامل مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و تحقیقات و پژوهش های علمی می باشد.

امسال برای اولین بار در رشته های ورزش و هنر نیز به دانشجویان خارجی بورس داده می شود.

این در حالی است که بورس های پژوهشی نیز از ابتدای ماه فوریه اغاز شده و تا آخر سال ۲۰۱۵ ادامه خواهد داشت.

سال گذشته از قریب به ۹۰ هزار متقاضی خارجی بورس تحصیلی از ترکیه، نزدیک به ۵ هزار تن از ۱۷۰ کشور جهان موفق به دریافت بورس از دانشگاه های مختلف ترکیه شدند.

کسانی که قادر به دریافت بورس تحصیلی از ترکیه می شوند، بدون اینکه وارد امتحان کنکور شوند می توانند مستقیماً راهی دانشگاه مورد نظر خود در یکی از شهرهای ترکیه گردند.

این افراد بدون اینکه هزینه ای به عنوان شهریه برای دانشگاه، خوابگاه، تغذیه و یا نوشت افزار پرداخت کنند براساس مقطعی که در آن تحصیل خواهند کرد ماهیانه ای مابین ۹۰۰ الی ۲۰۰۰ لیره ترک از سازمان بورس های ترکیه دریافت کنند که برای گذراندن یک زندگی دانشجویی در ترکیه ارقام بسیار مناسبی است.

این در حالی است که برای ثبت نام کنندگان و نیز فارغ التحصیلان بلیط های رایگان سفر هوایی به کشورهای شان داده می شود.

دریافت کنندگان بورس در صورت فقدان قدرت تکلم به زبان ترکی استانبولی به مدت یک سال آموزش زبان ترکی دریافت خواهند کرد.

تحصیل در دانشگاه های ترکیه عمدتاً به زبان ترکی و البته در برخی از دانشگاه ها به زبان های انگلیسی و فرانسه نیز صورت می گیرد.

دانشجویان دریافت کننده بورس از دانشگاه های ترکیه علاوه بر گذراندن تحصیل در دانشگاه های مذکور قادر خواهند بود تا در فعالیت های فوق برنامه علمی و تفریحی نیز شرکت کنند و ضمن تحصیل در ترکیه، از امکانات تفریحی و سیاحتی نیز بهره بگیرند.

 

بورس تحصیلی
بورس تحصیلی

 

همچنین ببینید

کنترل و درمان استرس با طب سنتی

کنترل و درمان استرس با طب سنتی استرس و مشغله های این روزهای مردم جهان …

4 نظر

  1. Çok iyiiiiiiii

  2. با سلام
    از کجا باید شروع کنیم …راهنمایی میکنید..مرسی

  3. I want to have a free scholarship in Master degree from Turkey

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *