صفحه اصلی / ترکیه / آنتالیا / تاپو یا سند صادرشده از طرف اداره ثبت و احوال ترکیه به دو رنگ مختلف وجود دارند

تاپو یا سند صادرشده از طرف اداره ثبت و احوال ترکیه به دو رنگ مختلف وجود دارند

تاپو یا سند صادرشده از طرف اداره ثبت و احوال ترکیه به دو رنگ مختلف وجود دارند

سندهای صادرشده از طرف دفتر کل اداره ثبت و احوال کشور ترکیه در ارتباط با حق مالکیت غیر منقول بر حسب محتوایشان به دو رنگ مختلف وجود دارند.

🔵سندهای با حاشیه آبی رنگ نشان دهنده این است که ملک مربوطه، زمین می باشد.
🔴 سندهای با حاشیه قرمز رنگ نشان دهنده این است که ملک مورد نظر مسکونی است.

تاپو یا سند مالکیت 

معنی تاپو در زبان ترکی مالکیت قطعی و بلاقید و شرط و مادامالعمر است.

تاپو به طور کلی یک فرم واحد و ثابت در خاک کشور ترکیه برای اثبات حق مالکیت املاک مانند زمین و خانه ، ویلا و … می باشد . این سند یا تاپو که در دفاتر اسناد رسمی به نام شخص خریدار تنظیم میگردد مالکیت شخص یا اشخاص خریدار را در خاک ترکیه قطعی و بلاغید و شرط می نماید .

در سراسر ادارات ترکیه و همچنین در اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه برای ایجاد شفافیت در معاملات و ایجاد حس امنیت در خریداران خارجی و داخلی فقط و فقط یک فرم واحد وجود دارد و آن تاپو می باشد .

بعد از اتمام معامله و نتیجه گیری از انجام تعاملات و توافقات مراحل ثبت سند توسط آژانس های املاک با توصل به اعطای حق وکالت به آژانس های املاک و یا توسعه خود شخص خریدار آغاز خواهد شد . در محل اداره ثبت اسناد و املاک ترکیه

ثبت نام مالک در تاپو به معنای مالکیت قطعی و بلامناضع و دائمی با تمامی حقوق قانونی و حق انتقال وراثتی ملک به ورثه مالک مطابق قوانین ترکیه است . که این قوانین کاملا مطابق با قوانین حقوقی وراثت بین المللی مبتنی بر حق مساوی تمامی بازماندگان ذکور و انثی متوفی خواهد بود .

در تاپو چه نوع اطلاعاتی ثبت می شود 

اطلاعاتی قبلی ، استان ، شهر ، خیابان ، منطقه ، شماره شناسه مالک ، نوع ملک ، جمع کل زمین ، حدود ملک و مرز ، ارزش ملک ، نوع بهره برداری از ملک ائم از تجاری و مسکونی ، قدر سهم مالکین در املاک مشارکتی ، بلوک و … در تاپو ثبت می شود .

هنگامی که نخستین آپارتمان به نام شما ثبت گردید برای خرید زمین های بزرگ یا زمین های بزرگ مشارکتی درست مانند آپارتمان ولی با کاربری های دیگر بعد از چند سال میتوانید نسبت به احداث مسکن و یا حتی مغازه و یا حتی کلیه واحد های موجود در یک طبقه از یک آپارتمان اقدام نمایید. کات ایرتیفاکی به معنی جواز ساخت برای اشخاصی که قصد احداث بنا در ترکیه را دارند صدور و ثبت سند در تمامی موارد بالا دست مانند اخذ تاپو برای یک آپارتمان و به همان سادگی و دقت و سرعت خواهد بود . نوع دیگری از مالکیت نیز در ترکیه وجود دارد به نام مالکیت زمانی یا دوره مولک که در آن در یک دوره زمانی خاص در طی یک سال مجاز به استفاده از ملک مذکور خواهد بود .

اگر در مورد راه های اخذ اقامت قانونی ترکیه ، خرید خانه در ترکیه، فروش ملک در ترکیه ، اجاره خانه در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه و مهاجرت به ترکیه نیاز به مشاوره رایگان داشتید با مشاورین ما در شرکت رماتورک تماس بگیرید.

تماس مستقیم یا تماس اینترنتی از طریق واتساپ

🇹🇷Ofice :+90-242-323-00-17
🇹🇷Mobile:+90-551-702-20-00
🇹🇷Mobile:+90-532-422-92-19
🇮🇷Mobile:+98-911-155-56-06

 کانال کانال تلگرام

همچنین ببینید

بازیگر مشهور ترکیه در سریال ایرانی آقازاده 

بازیگر مشهور ترکیه در سریال ایرانی آقازاده  خات نیوز- کیوانچ تاتلیتوغ سوپر استار اهل ترکیه که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *