صفحه اصلی / اسلاید شو / تایید مدرک تحصیلى براى استفاده در ترکیه

تایید مدرک تحصیلى براى استفاده در ترکیه

تایید مدرک تحصیلى براى استفاده در ترکیه

خات نیوز-اگر مدرک تحصیلى دانشگاهیتون رو (رشته هاى غیر پزشکى) از ایران تهیه کردین و نیاز به استفاده از اون مدرک تو ترکیه دارین و یا تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر در دانشگاههاى ترکیه دارین، باید مدرکتون رو به تایید برسونین ولى چجورى؟

اول مدرکتون رو تو سایت وزارت علوم در قسمت تایید و یا استعلام مدرک به همراه مدارک روتین خواسته شده دیگه آپلود میکنین. وزارت مدرکتون رو ایتعلام میکنه و در صورت تایید گرفتن از دانشگاهتون به شما از طریق ایمیل اطلاع میده که جهت ممهور کردن مدرکتون، اصلش رو به وزارت خونه پست کنین. شما دو تا پاکت تهیه میکنین، رو یکیش آدرس وزارت خونه رو به عنوان گیرنده مینویسین و مدرکتون رو توش میزارین و رو اون یکى پاکت خالى دیگه هم، آدرس پستى خودتون رو به عنوان گیرنده. وقتى مدرک رسید وزارت خونه و با اسکن آپلود شده تطبیق داده شد، مهر برجسته میخوره، و با همون پاکت خالى که آدرستون رو توش نوشته بودین برمیگردونن به خودتون. این پروسه تا یک ماه طول میکشه.

بعد از اون شما مدرکتون رو میدین دست مترجمى که حق مهر داره (یعنى دادگسترى ایران مهرش رو میشناسه نه هر مترجمى). ایشون بعد از ترجمه مدرکتون و ممهور کردنش میبره دادگسترى(خودتونم میتونین ببرین) براى تایید مهر خودش.  بعد از اون باید  وزارت امور خارجه هم مهر دادگسترى رو تایید کنه. تا اینجاى پروسه مدرک شما تایید کامل ایران شد براى استفاده بین المللى.

حالا بعد این باید کشور ترکیه هم مهر وزارت امور خارجه رو تایید کنه تا تو کشورش، مهر ایران (وزارت امور خارجه) مقبول باشه. دانشگاه ترکیه که مهر ایران و کشورهاى دیگر رو نمیشناسه که. براى این کار هم باید تشریف ببرین سفارت ترکیه تو ایران. دقت کنین این پروسه باید به ترتیب توضیح داده شده انجام شه.

همچنین ببینید

دوتن از دوچرخه سواران مازندران در حال رکاب زنی به ترکیه

دوتن از دوچرخه سواران مازندران در حال رکاب زنی به ترکیه به گزارش خات نیوز …

2 نظر

  1. سلام خسته نباشید من دندانپزشک از دانشگاه تهران هستم و دارای ١٧ سال سابقه مطب خواستم بپرسم برای تایید مدارک پزشکی چه مراحلی را باید گذزرند این که فرمودین برای مدارک غیر پزشکی بود ممنون میشم راهنمایی کنین

    • با سلام شما باید مدارک دانشگاهی و ریز نمرهی‌ دانشگاه رو در ترکیه ترجمه و تائید کنید بد به سازمان پزشکی‌ تحویل میدهید تا دنکلیک انجام دهند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *