صفحه اصلی / ترکیه / آنکارا / تحویل 2 فروند هواپیمای اف 35 به ترکیه

تحویل 2 فروند هواپیمای اف 35 به ترکیه

تحویل 2 فروند هواپیمای اف 35 به ترکیه

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا از تحویل 2 فروند هواپیمای اف 35 به ترکیه خبر داد.

به گزارش خات نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی تی آر تی ترکیه؛ اریک پاهون سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت: یک فروند هواپیمای اف 35 به پایگاه هوایی لوک اعزام شده است و یک فروند اف 35 دیگر نیز ( جمعه) امروز به این پایگاه اعزام خواهد شد.

وی با تاکید بر نگرانی های آمریکا درباره خرید سامانه های اس 400 روسیه توسط ترکیه، گفت: ما تحویل قطعات و تجهیزات هواپیمای اف 35 را به ترکیه متوقف کرده ایم و این برنامه هیچ تغییری نکرده است.

پایگاه اینترنتی تی آر تی ترکیه نوشت: با تحویل 2 فروند دیگر از هواپیماهای اف 35 به ترکیه شمار هواپیماهای اف 35 که به ترکیه تحویل داده شده است به 4 فروند می رسد.

این در حالیست که آموزش خلبانان ترکیه ای در پایگاه هوایی لوک در آریزونا همچنان ادامه دارد.

وزارت خارجه ترکیه بر حمایت از ناتو تاکید کرد

وزارت امور خارجه ترکیه روز پنجشنبه در بیانیه ای به مناسبت هفتادمین سالروز تاسیس پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) بر ادامه حمایت ترکیه از ناتو تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی تی آر تی ترکیه، وزارت امور خارجه ترکیه در این بیانیه تاکید کرد، همانگونه که در نشست وزیران امور خارجه کشورهای عضو ناتو در واشنگتن نیز تصریح شد، ناتو امروز نیز نقش بسیار مهمی در مبارزه با تهدیدهایی دارد که شرایط امنیتی موجود ایجاد کرده است.

وزارت امور خارجه ترکیه با توصیف ناتو به عنوان مجمع مهمی برای رایزنی فرا قاره ای میان اعضای اتحاد سیاسی و نظامی، افزود: این پیمان توانسته است خود را به ویژه با فعالیت های کشورهای عضو در زمینه مختلف و تحولات جهانی منطبق سازد.

وزارت امور خارجه ترکیه با اشاره به اینکه ترکیه از 67 سال پیش عضو ناتو است، تاکید کرد، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی همچنان محور مرکزی طراحی های دفاعی و امنیتی ترکیه به شمار می رود.

وزارت امور خارجه ترکیه در این بیانیه همچنین بر ادامه حمایت این کشور از تقویت قابلیت های ناتو برای مقابله با تهدیدهای امنیتی آینده تاکید کرد.

همچنین ببینید

اعمال محدودیت‌های کرونایی در استانبول

معاف بودن توریست‌ها از رعایت تدابیر کرونایی در ترکیه

معاف بودن توریست‌ها از رعایت تدابیر کرونایی در ترکیه خات نیوز- بر اساس اعلام وزارت کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *