صفحه اصلی / اسلاید شو / ترکیه تحت تاثیر ماجرای شکنجه یک توله سگ

ترکیه تحت تاثیر ماجرای شکنجه یک توله سگ

ترکیه تحت تاثیر ماجرای شکنجه یک توله سگ

در حالیکه تنها چند روز به برگزاری انتخابات در ترکیه مانده است، انتشار عکس‌های یک سگ شکنجه شده که چند روز بعد جان خود را از دست داد، جنجال بزرگی در این کشور به راه انداخته تا آنجا که کاندیداهای ریاست جمهوری هم به این ماجرا واکنش نشان داده‌اند.

به گزارش خات نیوز، به نقل از خبرگزاری رویترز، ماجرا اینگونه آغاز شد که در چند روز گذشته یک توله سگ که دست‌ها و پاها و دم آن بریده شده بود در جنگلی در منطقه ساپانجا پیدا شد و مورد مداوا قرار گرفت اما این حیوان زخمی روز جمعه در حین عمل جراحی مُرد و پلیس ترکیه یک مرد مظنون به شکنجه این توله سگ را بازداشت کرد.

انتشار تصاویر این سگ شکنجه شده خشم عمومی مردم ترکیه را برانگیخت. بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی، سیاستمداران،‌ سلبریتی‌ها و مدافعان حقوق بشر و حقوق حیوانات با انتشار عکس‌های گرفته شده از این سگ خواستار دستگیری فرد مظنون و اعمال مجازات علیه وی شده بودند.

این مساله تا جایی در ترکیه فراگیر شد که رجب طیب اردوغان، کاندیدای حزب عدالت و توسعه در کمپین انتخاباتی خود اعلام کرد: در صورت پیروزی‌اش در انتخابات 24 ماه ژوئن قوانین حقوق حیوانات در ترکیه تغییر می‌یابد.

وی گفت: به هنگام مشاهده هرگونه نقض حقوق حیوانات چه در خانه و چه در خیابان ما این اتفاقات را مورد بررسی قرار خواهیم داد. امروز عامل این حادثه بازداشت شده است و مسئولان ساپانجا حکم بازداشت این فرد را صادر کرده‌اند. این اتفاق غیرقابل قبول است و بسیار مهم است که هوشیاری و آگاهی خود را افزایش دهیم.

حادثه رخ داده برای این توله سگ باعث وحدت کم سابقه‌ای میان احزاب سیاسی ترکیه و کاندیدای ریاست جمهوری شده است. هر یک از آنها به نوعی این حادثه را محکوم کرده‌اند و خواستار اعمال تدابیر شدید علیه اینگونه اتفاقات نقض حقوق حیوانات شده‌اند.

در این میان مدافعان حقوق حیوانات نیز خواستار اشد مجازات علیه این فرد و اصلاح حقوق حیوانات شده‌اند.

هم چنین مرال آکشنر، کاندیدای حزب خوب نیز در پیامی در توئیتر با محکومیت این اتفاق گفت: این ظلم علیه یک سگ کوچک یک اتفاق بسیار دردناک است که نشان دهنده از دست رفتن ارزش‌ها در کشورمان است.

همچنین برخی از کاندیداهای ریاست جمهوری از این اتفاق برای انجام تبلیغات انتخاباتی استفاده کردند.

در همین راستا برات آلبایرات، وزیر کنونی انرژی ترکیه ویدئویی منتشر کرد که در آن اردوغان به یک سگ غذا می‌دهد،‌ ابتدا در میان دستانش غذا را گرم کرده و سپس آن را به توله سگ می‌دهد. رسانه‌های طرفدار دولت به طور گسترده این ویدئو را منتشر کرده‌اند.

منبع خبر

همچنین ببینید

تبریک رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت نوروز

تبریک رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت نوروز خات نیوز- رئیس جمهور ترکیه در پیام تبریکی به مناسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *