صفحه اصلی / اسلاید شو / ترکیه مقصد صادرات از استان زنجان

ترکیه مقصد صادرات از استان زنجان

ترکیه مقصد صادرات از استان زنجان

خات نیوز – مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: پارسال 203 میلیون دلار کالا از شهرک‌های صنعتی استان صادر شده است.

به گزارش خات نیوز ایرج احمدی اظهار کرد: میزان صادرات واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان زنجان در سال گذشته افزون بر 203 میلیون دلار بوده است.

این مسئول ادامه داد: 44 واحد در شهرک‌های صنعتی استان زنجان در سال گذشته تولیدات خود را صادر کرده‌اند که بیشترین میزان صادرات متعلق به شمش روی از شهرک تخصصی روی با ارزش 103 میلیون دلار بوده و بیشترین صادرات انجام شده از استان زنجان به مقصد کشور ترکیه بوده است.

وی افزود: بعد از محصول شمش روی، کاغذ تولیدی توسط شرکت راشا کاسپین زنجان و محصولات بهداشتی شرکت پارس‌حیات رتبه‌های بعدی را در زمینه صادرات به خود اختصاص داده است.

احمدی با اشاره به اهمیت حمایت از واحدهای صادرات‌محور، تصریح کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، باید تولید را به سمتی سوق داد که کشور شاهد جهش صادراتی باشد تا به دنبال آن ثروت و ارزش‌افزوده تولید شود. باید توجه داشت که صادرات محصول باعث ایجاد فضای رقابت نامحدود می‌شود، بر همین اساس اگر تولیدات صادرات محور شود، کیفیت آن‌ها افزایش یافته و در نتیجه در داخل کشور نیز با اقبال مواجه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، خاطرنشان کرد: توسعه صادرات یکی از الزامات و محوری‌ترین مولفه‌ها در رشد و شکوفایی اقتصادی به‌شمار می‌رود، بنابراین تولیدکنندگان باید این نگرش را به عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی خویش، در حوزه تولید به کار گیرند.

منبع خبر

همچنین ببینید

وکیل قلابی ایرانی در استانبول دستگیر شد 

وکیل قلابی ایرانی در استانبول دستگیر شد  خات نیوز- ماموران دایره مبارزه با کلاهبرداری پلیس استانبول، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *