صفحه اصلی / اسلاید شو / ترکیه 150 مهاجر غیرقانونی

ترکیه 150 مهاجر غیرقانونی

ترکیه 150 مهاجر غیرقانونی

ترکیه 150 مهاجر غیرقانونی را بازداشت کرد
شفقنا- رسانه های ترکیه اعلام کردند مقامات این کشور روز دوشنبه حدود 150 نفر را که تلاش کردند از سواحل ترکیه به طور غیرقانونی به جزیره یونانی لسبوس Lesbos در شمال شرق دریای اژه بروند، بازداشت کرد.
به گزارش واحد مرکزی خبر، خبرگزاری فرانسه از استانبول، نیروهای گارد ساحلی صبح روز دوشنبه 101 مهاجر را که از افغانستان ، پاکستان و سوریه آمده بودند، بازداشت کردند. خبرگزاری آناتولی تصریح کرد تمام این افراد پیش از اخراج در بازداشتگاه نگه داشته شدند.
عملیات دیگر را نیز نیروهای گارد ساحلی در سواحل شهر آیوالیک Ayvalik انجام دادند که طی آن 48 نفر از اتباع یمن ، سوریه ، افغانستان ، میانمار و اریتره بازداشت شدند.
کشور ترکیه محور مهمی برای مهاجرت غیرقانونی از آسیا، خاورمیانه و آفریقا به سوی کشورهای اروپایی است. از آغاز مناقشه ترکیه در سال 2011 تعداد مهاجرانی که تلاش می کنند از طریق سواحل ترکیه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بروند به شدت افزایش یافته است. ترکیه یک میلیون و هشتصد هزار پناه جوی سوری را خاک خود جای داده است.
بیشتر مهاجران غیر قانونی از مدیترانه عبور می کنند تا خود را به یونان و ایتالیا برسانند. بر اساس آمار کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در نیمه اول سال 2015 ، بیش از 68000 پناه جو، تلاش کردند از ترکیه خود را به یونان برسانند.
انتهای پیام

همچنین ببینید

کنسرت رایگان مرات بوز  امشب 1 فروردین 1398 در آنتالیا  

کنسرت رایگان مرات بوز  امشب 1 فروردین 1398 در آنتالیا     به گزارش خات نیوز به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *