صفحه اصلی / ترکیه / آنکارا / تفاهمنامه مرزی بین ترکیه و ایران امضاء شد

تفاهمنامه مرزی بین ترکیه و ایران امضاء شد

تفاهمنامه مرزی بین ترکیه و ایران امضاء شد
خات نیوز- تفاهمنامه مشترک همکاری دوجانبه بین فرماندهی انتظامی آذربایجان غربی و فرماندهان پلیس ۴ استان مرزی ترکیه امضاء شد.


به گزارش خات نیوز، در این تفاهمنامه که در نشست تخصصی پلیس ایران و ترکیه در ارومیه به امضاء سردار خرم نیا فرمانده انتظامی آذربایجان غربی و آکانو آیدین رئیس هیئت فرماندهان پلیس استان‌های وان، حکاری، آغری و‌ای غدیر رسید بر ضرورت تأمین امنیت مرزها، استرداد مجرمان، مقابله با جرایم سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر و سلاح و همچنین تبادل تجربیات و انتقال آموزش تاکید شده است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی پس از امضای تفاهمنامه گفت: این نشست در ادامه نشست فرماندهان پلیس دو کشور در تهران و با هدف ایجاد هماهنگی و تعامل بیشتر بین پلیس آذربایجان غربی و چهار استان هم مرز در ترکیه برگزار شد و قرار است به صورت فصلی ادامه داشته باشد.

سردار مسعود خرم‌نیا با اشاره به همکاری مطلوب پلیس جمهوری اسلامی ایران و ترکیه ادامه داد: مقابله با فعالیت‌های گروهک‌های تروریستی و خرابکار نیز از محور‌های این دیدار بود و همچنین انتقال دانش، اطلاعات و تبادل تجربیات نیز از دیگر محور‌های نشست امروز بود.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی بیان کرد: همکاری میان پلیس دو کشور جمهوری اسلامی ایران و ترکیه به ارتقا امنیت در هر دو کشور و منطقه منتج می‌شود و بر تقویت این همکاری‌های مشترک تأکید داریم.

سردار خرم‌نیا گفت: تأمین امنیت مرزها، استرداد مجرمان، مقابله با جرم‌های سازمان‌یافته، قاچاق مواد مخدر و سلاح و همچنین تبادل تجربه و انتقال آموزش از جمله مفاد این تفاهم‌نامه مشترک است.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی افزود: همکاری پلیس جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در راستای ارتقای امنیت دو کشور مطلوب است و دو طرف برای مقابله با فعالیت‌های گروهک‌های تروریستی و خرابکار عزم جدی دارند.

او افزود: ارتقای تعامل پلیس دو کشور به‌ویژه در استان‌های مرزی به افزایش امنیت منطقه می‌انجامد که باید همه ما در این راستا با همه توان تلاش کنیم.

آذربایجان‌غربی تنها استان مرزی ایران با کشور ترکیه است و بیش از ۵۵۰ کیلومتر با این کشور مرز دارد، آغری،‌ای غدیر، وان و حکاری نیز چهار استان مرزی ترکیه در مرز جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌روند.

همچنین ببینید

اعمال محدودیت‌های کرونایی در استانبول

معاف بودن توریست‌ها از رعایت تدابیر کرونایی در ترکیه

معاف بودن توریست‌ها از رعایت تدابیر کرونایی در ترکیه خات نیوز- بر اساس اعلام وزارت کشور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *