صفحه اصلی / اسلاید شو / تور 10 روزه عکاسان ترکیه به ایران

تور 10 روزه عکاسان ترکیه به ایران

تور 10 روزه عکاسان ترکیه به ایران

دبیر انجمن عکاسان آنکارا و هیئتی از عکاسان ترکیه، از حوزه هنری بازدید کردند و نشستی صمیمانه با سید احسان باقری مدیر خانه عکاسان ایران داشتند.

به گزارش خات نیوز، کورامی اُلشَن، دبیر انجمن عکاسان آنکارا و هیئتی از عکاسان ترکیه، دوشنبه 20 شهریورماه از حوزه هنری بازدید کردند.

این هیئت از عکاسان کشور ترکیه، از نمایشگاه پوستر راهی که از سر گرفتیم با موضوع شهید محسن حججی، نمایشگاه نقاشی «شفق فیروزه‌ای»، کارگاه و گنجینه آثار مرکز هنرهای تجسمی، کتابخانه جنگ و فروشگاه کتاب انتشارات سوره مهر بازدید کردند.

اعضای هیئت عکاسان ترکیه ای همچنین نشستی صمیمانه با سید احسان باقری مدیر خانه عکاسان ایران حوزه هنری داشتند.

باقری در این نشست با اشاره به برنامه ریزی و تلاش این مرکز برای برپایی نمایشگاه عکسی در کشور ترکیه، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم همکاری خوبی با انجمن عکاسان آنکارا داشته باشیم.

وی ادامه داد: مرکز اسلاید و عکس حوزه هنری از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تشکیل شده است و خانه عکاسان ایران نیز از 23 سال قبل تا به امروز در مراکز استانی حوزه هنری در سراسر کشور فعالیت می‌کند. نخستین جشنواره‌های حرفه ای عکاسی با تلاش این مرکز راه اندازی شده است و تاکنون بیش از 5 هزار نمایشگاه را در خانه عکاسان ایران برگزار کرده‌ایم.

مدیر خانه عکاسان ایران خاطرنشان کرد: فعالیت اغلب عکاسان ایرانی، به نوعی پیوندی با این مرکز دارد و در طول سال های گذشته، تاثیر بسزایی در عکاسی ایران داشته ایم.

در ادامه کلیپی از مراحل تولید عکس صحنه پردازی شده داستان یک پرچم برای حضار به نمایش گذاشته شد.

کورامی اُلشَن، دبیر انجمن عکاسان آنکارا، نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از حضور در حوزه هنری انقلاب اسلامی، درباره نحوه سفر این هیئت عکاسی به ایران، اظهار کرد: برای فعالیت های سمپوزیوم عکاسی به رایزنی فرهنگی سفارت ایران در آنکارا مراجعه کردیم و آنجا بروشور سفر به ایران را دیدیم. خیلی وقت بود که می خواستم به ایران سفر کنم و در ترکیه هم افراد زیادی هستند که می‌خواهند ایران را ببینند. در طول 10 روز برای تور ایران ثبت نام کردیم و عکاسان گرد هم آمدند و به این کشور سفر کردیم.

گزارش حوزه هنری

همچنین ببینید

ir

توقف قرنطینه مسافران خارجی ورودی به ترکیه

توقف قرنطینه مسافران خارجی ورودی به ترکیه به گزارش خات نیوز وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد: …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *