صفحه اصلی / اسلاید شو / توزیع ماسک رایگان در داروخانه‌های ترکیه

توزیع ماسک رایگان در داروخانه‌های ترکیه

توزیع ماسک رایگان در داروخانه‌های ترکیه

خات نیوز- پس از آن که دفاتر پست و تلگراف و تلفن و واحدهای پیشخوان دولت الکترونیک٬ در عمل٬ در توزیع ماسک رایگان شکست خوردند٬ این بار نوبت به داروخانه‌ها رسید. دولت٬ فروش ماسک در داروخانه‌ها را کاملاً ممنوع کرده و اعلام شد که فروش ماسک٬ جرایم سنگین به دنبال خواهد داشت.

به گزارش خات نیوز قرار شد وزارت بهداشت ترکیه٬ به تلفن همراه شهروندان پیامکی بفرستد تا بتوانند با استفاده از آن پیامک٬ از داروخانه٬ ماسک رایگان بگیرند. اما در نقل و انتقال پیامک و مدیریت خطوط مشکل ایجاد شد و حالا کم نیستند شمار شهروندانی که از یک سو به ماسک نیاز دارند و از دیگر سو٬ به خاطر عدم دریافت کد٬ نمی‌توانند از داروخانه ماسک بگیرند.

کارشناسان حوزه داروسازی و اتحادیه داروخانه‌داران معتقدند که اولاً توزیع یک عدد ماسک برای یک روز ناکافی است و هر شهروندی که از خانه بیرون بیاید دست کم به 2 ماسک در روز نیاز دارد و دوم این که باید فروش ماسک با قیمت ناچیز در داروخانه‌ها مجاز شود.

داروخانه‌داران ترکیه همچنین معتقدند که یکی از نواقص عمده توزیع ماسک رایگان این است که کد پیامکی٬ فقط برای شهروندان ترکیه و بر مبنای کد ملی آنها اختصاص داده شده و به این ترتیب٬ میلیون‌ها مهاجر و آواره سوری٬ پاکستانی و افغانستانی از داشتن ماسک محروم می‌مانند و چنین چیزی برای حفظ سلامت شهروندان ترکیه بسیار خطرناک است.

آژانس خبری ترکیه

همچنین ببینید

وکیل قلابی ایرانی در استانبول دستگیر شد 

وکیل قلابی ایرانی در استانبول دستگیر شد  خات نیوز- ماموران دایره مبارزه با کلاهبرداری پلیس استانبول، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *