صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / حضور شبکه 7 تلویزیون ترکیه در خراسان رضوی

حضور شبکه 7 تلویزیون ترکیه در خراسان رضوی

حضور شبکه 7 تلویزیون ترکیه در خراسان رضوی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: دومین گروه از تلویزیون ترکیه برای معرفی جاذبه های خراسان رضوی در این استان حضور پیدا کرد.

به گزارش خات نیوز مرکز خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر افزود: در راستای جذب گردشگر خارجی از ترکیه، اقداماتحضور دومین گروه تلویزیونی ترکیه در خراسان رضوی تبلیغاتی و رسانه ای از سال گذشته آغاز شده است که از ابتدای این هفته گزارشگران شبکه 7 تلویزیون ترکیه، تهیه گزارش از خراسان رضوی را از مشهد آغاز کردند.

وی ادامه داد: در معرفی ظرفیت های گردشگری تلاش شده است که در کنار ظرفیت های بی نظیر زیارت حرم مطهر رضوی، جاذبه های گردشگری شهرستان های استان نیز معرفی شود تا ضمن افزایش ماندگاری مسافران، حضور گردشگران موجب رونق اقتصادی شهرهای استان نیز باشد.

مکرمی فر در دیدار با یاسین اسیرگنج و اوزلم اسیرگنج به زیرساخت ها و تاسیسات گردشگری خراسان رضوی و به ویژه مشهد اشاره کرد و گفت: تمام امکانات برای سفر ارزان و باامنیت در این استان فراهم است.

وی گفت: وزارت امور خارجه همکاری و تلاش زیادی برای حضور رسانه های ترکیه در مشهد داشته است که به مرور موجب جذب گردشگر خارجی خواهد شد.

مجری و گزارشگر شبکه 7 تلویزیون ترکیه نیز گفت: تاکنون به شهرهای شیراز، اصفهان ، یزد و کیش سفر کرده ام و پس از انتشار گزارشات و تصاویر سفر به ایران، شهروندان زیادی از ترکیه برای سفر به ایران علاقمند شده اند.

«اوزلم اسیرگنج» افزود: حدود ده سال است که به کشورهای مختلف سفر می کنم، اما ایران یکی از کشور های محبوب من است؛ چون تاریخ و فرهنگی چند هزار ساله دارد و بسیار خوشحالیم که این فرهنگ و تمدن را به مردم ترکیه معرفی کنیم.

وی ادامه داد: هدف ما این است که تعداد شهروندان ترکیه ای برای سفر به ایران را افزایش دهیم و با توجه به پرواز مستقیم از ترکیه به مشهد، سفر به خراسان رضوی نیز مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

بخشی از هزینه های این سفر از جمله بلیت رفت و برگشت گزارشگران شبکه 7 تلویزیون ترکیه توسط شرکت هواپیمایی ترکیش ایر لاین تامین شده است.

بازدید از موزه بزرگ خراسان، مجموعه تاریخی فرهنگی آرمگاه فردوسی، برج نجومی رادکان، بازدید از شاندیز، موزه ویرانی، مرکز خرید پدیده، خیابان غذا، خانه تاریخی ملک، داروغه، مجموعه تاریخی مصلی مشهد، باغ نادری و بازارهای مشهد، بازدید از موزه های آستان قدس، مجتمع های تفریحی، بازار و مراکز صنایع دستی طرقبه، از جمله برنامه های این گروه در مشهد و بینالود است.

همچنین معرفی محور نیشابور شامل مجموعه های عطار، خیام، کاروانسرای عباسی و کمال الملک و روستای بوژان از جمله برنامه های معرفی شهرستان نیشابور است.

محورهای تربت حیدریه، خواف و گناباد نیز برای بازدید و تهیه گزارش پیش بینی شده است.

هفته گذشته نیز یک گروه تلویزیونی از ترکیه مستندی از شهرستان های خراسان رضوی تهیه کرد.

همچنین ببینید

روزنامه‌های امروز ترکیه

روزنامه‌های امروز ترکیه

روزنامه‌های امروز ترکیه افزایش میزان ابتلا به کرونا تیتر مشترک اغلب روزنامه‌های امروز ترکیه است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *