صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / دادستانی ترکیه تحقیقات برای یافتن جسد خاشقچی را متوقف کرد

دادستانی ترکیه تحقیقات برای یافتن جسد خاشقچی را متوقف کرد

دادستانی ترکیه تحقیقات برای یافتن جسد خاشقچی را متوقف کرد

 

خات نیوز- برخی منابع ترکیه ای از توقف تحقیقات این کشور برای یافتن جسد جمال خاشقچی، روزنامه نگار منتقد سعودی خبر دادند.

به گزارش خات نیوز شبکه قطری الجزیره شامگاه پنجشنبه به نقل از منبعی در دفتر دادستان کل ترکیه گزارش داد که دادستانی کل این کشور تحقیقات برای یافتن جسد او را متوقف کرده است.

این منبع همچنین گفت که تمامی اماکن بازرسی و جستجو برای یافتن جسد خاشقچی دیگر ارزشی ندارد.

این منبع ترکیه ای به الجزیره گفت که «احمد الجنوبی»، شیمیدان و «خالد الزهرانی»، کارشناس سموم در تیم تحقیق سعودی حضور داشتند و طی هفت روز همه شواهد و ادله قتل را از بین برده اند.

به نظر می رسد توقف عملیات تحقیق و تفحص جسد خاشقچی بعد از آن صورت می گیرد که ترکیه به این نتیجه رسیده است که جسد این روزنامه نگار سعودی از بین برده شده است.

شبکه الجزیره قطر قبل از ظهر امروز به نقل از منبعی مشابه در دفتر دادستانی کل ترکیه گزراش داد که فرضیه ذوب شدن جسد روزنامه نگار سعودی مقیم آمریکا با اسید و مواد شیمیایی در منزل سرکنسول عربستان در استانبول قوت گرفته است.

خاشقچی دهم مهر ماه بعد از مراجعه به کنسولگری سعودی در شهر استانبول ناپدید شد و بعد از درخواست های جهانی مبنی بر روش شدن سرنوشت او، ریاض اذعان کرد که او در نتیجه درگیری در داخل کنسولگری کشته شده است.

تحقیقات برای یافتن جسد او همچنان ادامه دارد و به نتیجه نرسیده است. خانواده خاشقچی و آمریکا از سعودی خواسته اند حالا که او در کنسولگری به قتل رسیده، جسد او را تحویل دهند.

منبع خبر

همچنین ببینید

تبریک رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت نوروز

تبریک رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت نوروز خات نیوز- رئیس جمهور ترکیه در پیام تبریکی به مناسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *