صفحه اصلی / ترکیه / آنکارا / دفتر یادبود شهدای حادثه تروریستی اهواز در آنکارا 

دفتر یادبود شهدای حادثه تروریستی اهواز در آنکارا 

دفتر یادبود شهدای حادثه تروریستی اهواز در آنکارا 

دفتر یادبود شهدا و زخمی شدگان حادثه تروریستی شهر اهواز در سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا پایتخت ترکیه گشوده شد.

به گزارش خات نیوز، این دفتر یادبود برای بزرگداشت شهدای حادثه تروریستی روز شنبه که در جریان آن 24 نفر از هموطنان شهید و بیش از 50 نفر زخمی شدند، گشوده شده و به مدت دو روز از ساعت 11 تا 16 مفتوح است .

مقام ها و دیپلمات های مقیم ترکیه در سطوح مختلف در پیام‌های جداگانه ضمن محکومیت حمله تروریستی به دولت و مردم ایران تسلیت گفته و برخی از آنها با حضور در سفارت ایران در آنکارا ضمن تسلیت گویی حضوری، دفتر یادبود این حادثه را امضا کردند.

همچنین مراسم یادبودی به مناسبت شهادت جمعی از هموطنان در حادثه حمله تروریستی اهواز یکشنبه شب از سوی مقام ها و دیپلمات های مقیم آنکارا و جمعی از هموطنان در خانه فرهنگ سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا برگزار شد.

به گزارش ایرنا، یک گروه مسلح تروریستی وابسته به گروهک تجزیه طلب موسوم به ‘جنبش عربی آزادیبخش الاحوازیه’ روز شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز با پوشیدن لباس مبدل سپاه و بسیج به مردم و جایگاه مسئولان، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله کردند.

در جریان این حمله تروریستی 25 نفر شهید و 60 نفر دیگر زخمی شدند که در میان شهدای حمله تروریستی اهواز، تعدادی افراد غیر نظامی از جمله زن و کودک نیز وجود دارند که برای دیدن رژه نیروهای مسلح به محل آمده بودند.

وزارت امور خارجه ترکیه در همان روز با صدور بیانیه ای ضمن ابراز همدردی با ملت و دولت ایران، این اقدام را تروریستی خوانده و آن را به شدت محکوم کرد.

شبد**خاورم/1905 **1010

انتهای پیام /* ایرنا

همچنین ببینید

کنسرت رایگان شـبنم فراح در آنتالیا 

کنسرت رایگان شـبنم فراح در آنتالیا  خات نیوز- 19 می، روز گرامیداشت یاد و خاطره آتاترک و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *