صفحه اصلی / اسلاید شو / دیدار دوستانه ایران و ترکیه

دیدار دوستانه ایران و ترکیه

دیدار دوستانه ایران و ترکیه

ایران و ترکیه به دنبال امضای تفاهم‌نامه برای برگزاری دیدار دوستانه

با توجه به جلسه سفیر ترکیه با رئیس و دبیرکل فدراسیون فوتبال، احتمال برگزاری دیدار دوستانه بین تیم‌های ملی ایران و ترکیه وجود دارد.

پایگاه خبری ایرانیان ترکیه و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال،  در جلسه‌ای با حضور علی کفاشیان، علیرضا اسدی و رضا هاکان تکین، سفیر ترکیه در ایران راهکارهای همکاری بیشتر فدراسیون‌های فوتبال ایران و ترکیه ارزیابی شد.

در این جلسه و پس از مذاکرات مختلف صورت گرفته مقرر شد طی مکاتبه‌ای با رئیس فدراسیون فوتبال ترکیه از وی و هیئت همراه جهت حضور در ایران دعوت شود تا تفاهم‌نامه‌ای در خصوص برگزاری اردوهای آماده‌سازی و دیدارهای دوستانه برای تیم‌های ملی فوتبال دو کشور و همچنین تبادل مدرس به منظور ارتقای سطح فوتبال به امضاء برسد.

رضا هاکان تکین، سفیر ترکیه در ایران در این جلسه گفت: من به فوتبال علاقمندم و مشتاقم که در ایران دربی پایتخت بین تیم‌های پرسپولیس و استقلال را از نزدیک ببینم.

وی افزود: ایران کشور بسیار خوبی از لحاظ امنیت محسوب می‌شود و پتانسیل برگزاری اردوهای بزرگی را دارد. همچنین با کشور ترکیه همسایه نزدیک بوده و علاوه بر ارتباط خوب، فرهنگ‌های نزدیکی بین دو کشور وجود دارد و این موضوع در ایجاد همکاری‌های بیشتر تأثیرگذار خواهد بود.

همچنین علی کفاشیان ابراز امیدواری کرد که روابط ورزشی دو کشور در راستای تبادل اطلاعات و دانش باید تحکیم داده شود و فدراسیون‌های فوتبال نیز با تدارک اردوهای آماده‌سازی و دیدارهای دوستانه می‌توانند نقش پر رنگی در این زمینه ایفا کنند.

منبع خبر: نسیم

همچنین ببینید

تبریک رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت نوروز

تبریک رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت نوروز خات نیوز- رئیس جمهور ترکیه در پیام تبریکی به مناسبت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *