صفحه اصلی / اسلاید شو 3 / رجیستر کردن موبایل در ترکیه

رجیستر کردن موبایل در ترکیه

رجیستر کردن موبایل در ترکیه

برطبق سیاست های وزارت ارتباطات و همچنین گمرکات ترکیه، کلیه ابزار و ادوات ارتباطی و مخابراتی از جمله تلفن همراه (موبایل) میبایست از طریق مبادی ذیربط و پس از طی تشریفات قانونی و گمرکی و از همه مهمتر با پرداخت مالیات های تعریف شده، وارد کشور ترکیه شده و نیز حتما شماره شناسایی بین المللی IMEI دستگاه در سازمان فن آوری اطلاعات و ارتباطات ثبت شود تا تلفن همراه امکان استفاده از سیم کارت های اپراتورهای موبایل ترکیه را داشته باشد.

البته در همین قانون پیش بینی لازم بعمل آمده و از آنجا که غیر از دستگاه های وارداتی روزانه جمعیت بیشماری به ترکیه تردد میکنند، کلیه تلفن های  متصل شده به شبکه مخابراتی از طریق سیم کارت کشور مبدا و بصورت رومینگ بدون محدودیت امکان استفاده داشته و نیز درصورت تهیه سیم کارت از اپراتورهای ترکیه تا ۲ ماه بدون ثبت کد در سازمان مخابرات امکان استفاده از تلفن همراه را دارید.

کسانی که به مدت طولانی نیاز به استفاده از سیم کارت اپراتورهای ترکیه را دارند، میتوانند با پرداخت مالیات و عوارض مربوطه و طی مراحل اداری نسبت به ثبت تلفن همراه خود در مخابرات ترکیه اقدام و اصطلاحالا شماره سریال تلفن همراه خود را رجیستر کنند و بدون هیچ مشکلی از آن در ترکیه استفاده شوند.

اما این روزها اگر در سایت ها و شبکه های اجتماعی ایرانی فعال یا مرتبط به ترکیه سر بزنید، حتما با این جمله بسیار برخورد خواهید کرد:

 

از این پس نیازی به رجیستر کردن گوشی موبایل در ترکیه نیست

این خبر بسیار خوبی به نظر میرسد و همچنین طی چند روز گذشته بسیاری از تلفن های همراه که امکان استفاده از سیم کارت اپراتورهای ترکیه را نداشتند، مجددا فعال شده و قابلیت برقراری تماس دارند. اما طی بررسی که انجام دادیم، این فعال شدن مجدد هیچ ارتباطی به پروسه رجیسترکردن تلفن همراه نداشته و برای استفاده دائمی از تلفن همراه، همچنان میبایست پروسه رجیستر کردن را طی نمود.

اما دلیل فعال شدن مجدد تلفنهای همراه چیست؟

ظاهرا مخابرات ترکیه طی دورهای مشخص اقدام به حذف سابقه شماره سریال های وارد شده به ترکیه نموده و بدین ترتیب تلفن های همراهی که در شبکه مخابرات شناسایی شده و برای استفاده از سیم کارت اپراتورهای ترکیه مسدود شده بودند، مجددا فعال و قابل استفاده خواهند بود. براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات ارتباطی و همچنین پیامک های دریافتی جدید، مدت استفاده بدون ثبت همچنان ۶۰ روز میباشد.

همچنین ببینید

کنترل و درمان استرس با طب سنتی

کنترل و درمان استرس با طب سنتی استرس و مشغله های این روزهای مردم جهان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *