صفحه اصلی / اسلاید شو / سنگ شیر در اِسکی شِهیر ترکیه 

سنگ شیر در اِسکی شِهیر ترکیه 

سنگ شیر در اِسکی شِهیر ترکیه 

خات نیوز- در اِسکی شِهیر ترکیه منطقه ای وجود دارد به نام آسلان تاش (سنگ شیر) که به دوره قرن ششم قبل از میلاد برمی گردد.

به گزارش خات نیوز منطقه دره گینوش در اِسکی شِهیر برای اولین بار توسط باستان شناس اسکاتلندی ویلیام میچل رامسی در سالهای 1884-1887 مورد بررسی قرار گرفت. وی دو مقبره یادبود و یکی دیگر از بناهای تاریخی Phrygian به نام Maltash را شناسایی کرد.

در اواسط قرن بیستم ، یک باستان شناس هلندی ، کارولین هنریت امیلی هاسپلس، یک بررسی دیگر از دره انجام داد و بسیاری از بناهای سنگی فریژیا را پیدا کرد که در مناطق سخت دستیابی به اسکلانایالار و توده های آکوووش یوواس حک شده است. در 1995-1996 ، دو باستان شناس ترکیه ای – Taciser Tüfekchi Sivas و Hakan Sivas – دو محراب سنگی را که در Boncuklu Inler Mevkii و در نزدیکی بنای مالتاش واقع شده بودند کشف کردند.

در دره گینوش تعداد زیادی بنای تاریخی فریجی از جمله 40 مقبره وجود دارد که بزرگترین کلیسای فریجیان را که تاکنون برای محققان شناخته شده است ، تشکیل می دهند. علاوه بر این ، در دره ، می توان مقبره های سنگی از دوره روم پیدا کرد ، و کلیساها و کلیساهای بیزانس حکاکی شده در صخره ها. قدیمی ترین آثار تاریخی Phrygian از دره Goynush به دوره هشتم تا قرن ششم قبل از میلاد برمی گردد.

دو مورد از آرامگاه های بسیار جذاب Phrygian درست در جاده کنار گذر از دره واقع شده اند. اولین مورد Aslantash یا همان سنگ Lions ‘نام دارد. این بنای تاریخی در دیوار عمودی شمالی یک سنگ مکعب ، به ارتفاع حدود 11 متر حک شده است. نمای مقبره با نقش برجسته های دو شیر قدرتمند تزئین شده است. حیوانات به صورت ایستاده بر روی پاهای عقب خود به صورت ایستاده ، گویی آماده پریدن هستند. فکهای آنها باز است ، در غرش خاموش محکم شده است.

بین شباهت شیرهای ایستاده ، یک ورودی مربعی به مقبره وجود دارد. محفظه این مقبره به صورت مستطیل حک شده و به شیوه ای پیچیده تزئین شده است. در زیر ، در پای شیرهای خروشان ، برجستگیهای بسیار بدتر حفظ شده وجود دارد که دو شیر دیگر را در حالت نشسته نشان می دهد.

دومین مقبره بزرگ Phrygian در محلی به عنوان Yılantaş یا Rock Snakes ‘شناخته می شود. در حقیقت ، این بنای تاریخی هیچ مار را به تصویر نمی کشد ، بلکه شیرها را نشان می دهد ، و محققان آن را Kırık Aslantash (یعنی صخره شیرهای شکسته) توصیف می کنند. سوء تفاهم در مورد نام و ظاهر اصلی این بنای تاریخی به دلیل وضعیت نامطبوع آن است. نمای اصلی آن شکافته شده بود و سپس به قطعات شکسته شده بود که به صورت گسترده در زمین پخش شده بود ، به احتمال زیاد در نتیجه زلزله.

دره گینوش تقریباً 1.5 کیلومتری غرب جاده D665 واقع شده است که افیون و اِسکی شِهیر را به هم متصل می کند. منطقه متعلق به روستای کیهان از توابع بخش احسانیه است.

اِسکی شِهیر به معنی شهر قدیمی

انتهای پیام/ ماهان

همچنین ببینید

 بسته کمک غذایی شهرداری آنتالیا

 بسته کمک غذایی شهرداری آنتالیا خات نیوز- چگونه می توان برای یک بسته کمک غذایی شهرداری …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *