صفحه اصلی / اسلاید شو / شهروندان ایرانی در دو رده‌بندی اداره مهاجرت ترکیه 

شهروندان ایرانی در دو رده‌بندی اداره مهاجرت ترکیه 

شهروندان ایرانی در دو رده‌بندی اداره مهاجرت ترکیه 

خات نیوز- اداره مهاجرت وابسته به وزارت کشور ترکیه جدیدترین آمار توریست‌های این کشور و همچنین مهاجران غیرقانونی دستگیر شده به ترکیه را منتشر کرد که در هر دو آمار نام شهروندان ایرانی به چشم می‌خورد.

به گزارش خات نیوز چمدان: اداره مهاجرت وابسته به وزارت کشور ترکیه جدیدترین آمار توریست‌هایی که به ترکیه سفر می‌کنند را منتشر کرد. بر این اساس شهروندان روسیه پرشمارترین گردشگرانی هستند که سال گذشته میلادی از ترکیه بازدید کردند.

اداره مهاجرت ترکیه اعلام کرده است که در سال ۲۰۱۷ شمار گردشگرانی که به ترکیه سفر کردند برابر ۳۲ میلیون و ۵۸ هزار و ۲۱۶ نفر بوده است که این رقم در سال ۲۰۱۸ با رشد قابل ملاحظه‌ای به ۳۹ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۴۹۲ گردشگر خارجی رسیده است.

نکته قابل توجه این است که در سال ۲۰۱۰ آمار گردشگرانی که به ترکیه سفر کرده بودند ۲۶ میلیون و ۶۲۳ هزار و ۹۱۱ نفر بوده است که رشد خیره کننده افزایش توریست‌ها در سال ۲۰۱۸ حاکی از برنامه‌ریزی دولت ترکیه و فراهم آوردن زیرساخت‌ها برای توسعه گردشگری در این کشور بوده است.

بر اساس آمار اداره مهاجرت ترکیه که خبرگزاری آناتولی منتشر کرده است، چهار کشوری که بیشترین گردشگر را به ترکیه فرستاده‌اند روسیه، آلمان، بلغارستان و آلمان بوده است.

جدول آمار تعداد گردشگران این کشور در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۸ به شرح زیر است:

در گزارش دیگری که اداره مهاجرت وابسته به وزارت کشور ترکیه منتشر کرده است آمار بی‌سابقه دستگیری مهاجران غیرقانونی در ترکیه اعلام شده است. بر اساس گزارش این اداره در سال ۲۰۱۸ میلادی ۲۶۷ هزار و ۹۹۷ تن از شهروندان کشورهای مختلف که از راه‌های غیرقانونی به ترکیه آمده بودند دستگیر شدند.

شهروندان کشورهای افغانستان، پاکستان، سوریه، عراق، فلسطین و ایران بیشترین مهاجران غیرقانونی بازداشت شده در ترکیه را شامل می‌شوند. نکته قابل توجه در زمینه مهاجرت غیرقانونی رشد دو برابری آمار دستگیری‌های شهروندان ایرانی است. در حالی که در سال ۲۰۱۷ آمار شهروندان ایرانی دستگیر شده در ترکیه به دلیل مهاجرت غیرقانونی ۲۷۰۷ نفر بوده است این آمار در سال ۲۰۱۸ به ۴۰۶۶ نفر رسیده است.

جدول آماری دستگیری مهاجران غیرقانونی به ترکیه را در زیر ببینید:

همچنین ببینید

وکیل قلابی ایرانی در استانبول دستگیر شد 

وکیل قلابی ایرانی در استانبول دستگیر شد  خات نیوز- ماموران دایره مبارزه با کلاهبرداری پلیس استانبول، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *