صفحه اصلی / اسلاید شو / طرز تهیه پواچا ترکیه

طرز تهیه پواچا ترکیه

طرز تهیه پواچا ترکیه

خات نیوز- مردم کشورهای دوست و همسایه ترکیه هم مانند کشور ما ماه رمضان را روزه داری می کنند . آنها موقع افطار از غذاهای مقوی و سالم استفاده می کنند تا هنگام روز بتوانند از انرژی لازم برخوردار شوند و روزه خود را با توان بیشتری بگیرند.

استفاده از مواد غذایی سالم برای افطار بسیار توصیه م یشود و کسانی که از این مواد غذایی استفاده می کنند می توانند مشکلات ناشی از گرسنگی ماه رمضان را بیشتر و بهتر تحمل کنند. و به فعالیت های روزانه خود بپردازند. در ادامه یک نان مقوی ترکیه ای را آموزش می دهیم. طرز تهیه پوآچای شکم پر را در نیک صالحی ببنید.

مواد لازم برای تهیه پوآچای شکم پر

شیر ولرم 200 میلی لیتر ( 1 لیوان )

اب ولرم 1٫5 لیوان

پودر شکر 1٫5 فنجان

خمیر مایه 2 ق غ

روغن مایع 1 لیوان

تخم مرغ 3 عدد ( دوتا از زرده ها رو برای روی نون ها نگه میداریم )

نمک 7 ق چ

پودر بادام تلخ 3 ق غ

ارد به اندازه کافی ( خمیری نرم مثل لاله گوش بدست میاریم )

مواد میانی :

پنیر خرد شده 1 فنجان

پیازچه 3- 4 ساقه

جعفری خرد شده: 4 قاشق غذاخوری

پوآچای شکم پر

طرز تهیه پوآچای شکم پر

طرز تهیه پوآچای شکم پر

برای تهیه خمیر نان پواچا ابتدا شیر ولرم – اب – شکر و خمیر مایه را با هم مخلوط کرده و هم میزنیم تا خمیر مایه عمل بیاد و پف بکنه . ( تقریبا 5 – 7 دقیقه )بعد از این خمیر مایه – تخم مرغ – نمک – روغن مایع – پودر بادام تلخ و ارد را با هم مخلوط میکنیم و ورز میدیم تا خمیری نرم مثل لاله گوش بدست بیاریم. بعد روی خمیر را میپوشنیم و به مدت 10 تا 15 دقیقه بهش استراحت میدیم.

از خمیر نان به اندازه یک نارنگی برداشته و گرد میکنیم . ( میتونیم کوچکتر هم برداریم چون به خاطر خمیر مایه دو برابر بزرگتر از اندازه اولیه میشن.) و با فاصله کنار هم تو سینی فر چرب شده میچینیم. با برس روشون زرده تخم مرغ میزنیم . و به دلخواه کنجد یا سیاه دانه روشون میپاشیم . روی خمیر نان ها را با سفلون میپوشانیم . و به مدت نیم ساعت تا 45 دقیقه استراحت میدیم.

منبع خبر

همچنین ببینید

سیر افزایش کرونا در ترکیه

سیر افزایش کرونا در ترکیه

سیر افزایش کرونا در ترکیه خات نیوز- اتحادیه پزشکان ترکیه اعلام کرد در یک هفته گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *