صفحه اصلی / اسلاید شو / فتح قله آرارات ترکیه توسط 3 کوهنورد پلدختری

فتح قله آرارات ترکیه توسط 3 کوهنورد پلدختری

فتح قله آرارات ترکیه توسط 3 کوهنورد پلدختری

خات نیوز- 3 کوهنورد پلدختری موفق به فتج قله 5 هزار و 137۷ متری آرارات در کشور ترکیه شدند.

به گزارش خات نیوز ؛ تورج حیدر پور ،یاسر عبدی پور و علی الهیاری سه کوهنورد پلدختری قله 5 هزار و 137 متری آرارات ترکیه را فتح کردند.

تورج حیدر پور رییس هیئت کوهنوردی پلدختر که در این صعود حضور داشته داست به خبرگزاری برنا گفت: ما به عنوان تیم سه نفره هیئت کوهنوردی پلدختر در مجموع یک تیم 19 نفره از چندین شهرستان کشور مثل تهران، آمل ، کرمانشاه ، ارومیه ،کرج وبه سرپرستی حسن نجاریان چهره مطرح کوهنوردی کشور ونخستین ایرانی فاتح اورست به این قله صعود کرده ایم .

او با بیان اینکه این صعود در شرایط نابسامان آب وهوایی صورت گرفته است ، افزود: با زحمات جناب نجاریان صعود راحتی بود و جناب نجاریان تجربه بسیار زیادی در این صعود به کوهنوردان حاضر در این تیم انتقال داد .

رییس هیئت کوهنوردی پلدختر اشاره به آموزش های لازم درجهت آمادگی برای صعودهای سخت ، تصریح کرد:این اولین بار است که یک تیم به عنوان نماینده مردم شهرستان پلدختر و از طرف هیئت کوهنوردی این شهرستان یک صعود خرج از کشوررا انجام می دهد .

حیدر پور با بیان اینکه این صعود نتیجه آموزش های هیئت کوهنوردی طی دو سال گذشته است ، خاطر نشان کرد: شعار ما در این صعود تقدیر از زحمات و حمایت های مردم کشور وتشکل ها وخصوصا جامعه کوهنوردی ایران در کمک به سیل زدگان پلدختری بود.

او گفت: پلدختر دارای ظرفیت های خوبی در همه ورزش ها است و این صعود موفق باعث رشد اعتماد به نفس بالای کوهنوردی پلدختر می شود .

همچنین ببینید

بازیگر مشهور ترکیه در سریال ایرانی آقازاده 

بازیگر مشهور ترکیه در سریال ایرانی آقازاده  خات نیوز- کیوانچ تاتلیتوغ سوپر استار اهل ترکیه که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *