صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / فرودگاه ۲۲ میلیاردی ترکیه

فرودگاه ۲۲ میلیاردی ترکیه

فرودگاه ۲۲ میلیاردی ترکیه

فرودگاه ۲۲ میلیارد یورویی، هدیه ترکیه به گردشگران خارجی
برای بهبود سرویس‌دهی گردشگران خارجی در این کشور، طرح ساخت سومین و بزرگترین فرودگاه بین‌المللی در شهر استانبول را به تصویب رساند.
دولت ترکیه با همکاری یک شرکت ترکیه‌ای پروژه ساخت سومین و بزرگترین فرودگاه بین‌المللی شهر استانبول را با هزینه تقریبی ۲۲ میلیارد یورو،‌ برای ارائه خدمات به ۱۵۰ میلیون مسافر در سال به امضا رساندند.

این شرکت ترکیه‌ای که در رقابت با شرکت‌های خارجی و داخلی امتیاز ساخت این پروژه را کسب کرد، ملزم شد علاوه‌بر پرداخت مالیات سالانه احداث فرودگاه به مدت ۲۵ سال بخشی از درآمد فرودگاه را تا ۲۵ سال به دولت ترکیه پرداخت کند. پس از انقضای این مدت فرودگاه به مالکیت کامل دولت ترکیه درخواهد آمد.

براساس طرح اولیه، این پروژه کار احداث فرودگاه با ۴ سالن پرواز جداگانه در دو مرحله انجام خواهد شد و انتظار می‌رود در پایان عرصه نخست احداث فرودگاه‌ چند میلیون مسافر و با پایان یافتن مرحله دوم ۱۵۰ میلیون مسافر در سال از طریق این فرودگاه جابه جا شوند.

هواپیمای ترکیه

از آنجایی که امکان افزایش خدمات نقل و انتقال مسافران در دو فرودگاه فعلی ترکیه حتی با افزایش کارمندان امکان‌پذیر نیست، دولت ترکیه تصمیم به احداث فرودگاه جدیدی برای ارائه خدمات به تمامی مسافران و گردشگران این کشور گرفت.

همچنین ببینید

کنترل و درمان استرس با طب سنتی

کنترل و درمان استرس با طب سنتی استرس و مشغله های این روزهای مردم جهان …

2 نظر

  1. لطفا از این موارد در سایت تون بیشتر بذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *