صفحه اصلی / اسلاید شو / فروش خودرو در ترکیه کاهش یافت

فروش خودرو در ترکیه کاهش یافت

فروش خودرو در ترکیه کاهش یافت

خات نیوز- بحران اقتصادی در ترکیه دامن صنعت خودروسازی این کشور را هم گرفت به طوری که فروش خودرو در ماه جولای در ترکیه با کاهش 66 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 18 هزار دستگاه رسیده است.

به گزارش خات نیوز، فروش خودرو در ترکیه بعد از اینکه مشوق‌های مالیاتی دولت برای موتورهای با حجم کوچکتر از 1600 سانتیمتر مکعب به پایان رسید به میزان 66 درصد در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال پیش سقوط کرد.

انجمن توزیع‌کنندگان خودرو در ترکیه اعلام کرد میزان فروش خودرو در ترکیه در ماه جولای 2019 به 18 هزار دستگاه رسید در حالی که در مدت مشابه پارسال این میزان 53 هزار دستگاه بود.

علی بلال اوغلو رئیس انجمن توزیع‌کنندگان خودرو در ترکیه گفت که در دو سال گذشته وضعیت بازار خودرو در حال کوچک شدن بوده است. وی همچنین گفت که مالیات بر خودروهایی که دارای موتورهایی با حجم کوچکتر از 1600 سانتیمتر مکعب هستند باید لغو شود.

میزان فروش خودرو در ترکیه در حالی در ماه جولای 2019 به 18 هزار واحد رسیده است که در ماه گذشته یعنی می فروش خودرو 43 هزار واحد بوده است.

آخرین باری که ترکیه چنین کاهش فروشی را تجربه کرده بود در ژانویه سال 2019 بود که در آن ماه فروش خودرو 14 هزار دستگاه بود.

بلومبرگ

همچنین ببینید

عملیات پلیس ترکیه علیه عناصر داعش

عملیات پلیس ترکیه علیه عناصر داعش نیروهای امنیتی ترکیه طی عملیاتی در آنکارا ۱۸ فرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *