صفحه اصلی / اسلاید شو / مذاکرات اردوغان و پوتین در سوچی آغاز شد

مذاکرات اردوغان و پوتین در سوچی آغاز شد

مذاکرات اردوغان و پوتین در سوچی آغاز شد

خات نیوز- مذاکرات روسای جمهوری روسیه و ترکیه با هدف بررسی آخرین تحولات سوریه در اقامتگاه بوچاروف روچی ولادیمیر پوتین در شهر بندری سوچی آغاز شده است و بدون حضور خبرنگاران جریان دارد.

به گزارش خات نیوز پوتین در ابتدای مذاکرات، وضعیت مناطق مرزی سوریه و ترکیه را حساس خواند و مذاکره در این مورد را مهم و لازم ارزیابی کرد.
وی ابراز امیدواری کرد: روسیه و ترکیه بتوانند با توجه به روابط رو به رشد خود در سالهای اخیر، نقش خود را در حل‌وفصل همه مسائل ایفا کنند و پاسخی برای همه مسائل حتی پیچیده‌ترین موضوعات بیابند.

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه درباره این دیدار به خبرنگاران گفت: مذاکرات مشروح و پیچیده خواهد بود و سریع پیش نخواهد رفت.
انتظار می‌رود موضوع اصلی این مذاکرات، وضعیت سوریه باتوجه به عملیات نظامی چشمه صلح باشد که ترکیه در شمال این کشور اجرا می‌کند.
این عملیات نظامی با توافق آتش بس 120 ساعته بین آنکارا و واشنگتن متوقف شده است و امروز مدت این توافق بسر آمد.
اردوغان روز گذشته در آستانه سفر به روسیه اعلام کرد که آنکارا پس از مذاکرات با رئیس جمهوری روسیه تدابیری را اتخاذ خواهد کرد.
اردوغان این را نیز گفت که قصد دارد با همتای روسی خود در خصوص مرحله بعدی روند ایجاد محدوده امنیتی در شمال سوریه گفت وگو و تبادل نظر کند.

منبع خبر

همچنین ببینید

رایزنی ترکیه و ایران برای دور زدن کرونا

رایزنی ترکیه و ایران برای دور زدن کرونا خات نیوز- هیات گردشگری ایران عازم ترکیه شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *