صفحه اصلی / اسلاید شو / مشارکت راهبردی ترکیه و پاکستان

مشارکت راهبردی ترکیه و پاکستان

مشارکت راهبردی ترکیه و پاکستان

خات نیوز- رییس جمهور ترکیه در سفری دو روزه وارد اسلام‌آباد شد و مورد استقبال رسمی عمران خان نخست وزیر پاکستان قرار گرفت.

به گزارش خات نیوز اردوغان در بدو ورود به فرودگاه نورخان اسلام‌آباد مورد استقبال رسمی عمران خان قرار گرفت و قرار است در مجلس پاکستان نشان گارد افتخاری به وی اعطاء شود.

بر اساس اعلام رسانه‌های پاکستان، اردوغان و عمران خان یک نشست خبری مشترک خواهند داشت و پس از آن نیز ششمین جلسه شورای همکاری استراتژیک سطح عالی پاکستان و ترکیه به منظور افزایش سطح همکاری‌ها را برگزار خواهند کرد.

همچنین قرار است تعدادی تفاهم‌نامه‌های مهم نیز در طول این سفر به امضای طرفین برسد. رییس‌جمهور ترکیه همچنین در پارلمان پاکستان سخنرانی خواهد کرد.

گفته می‌شود که سفر اردوغان به اسلام‌آباد نقطه عطف مهم دیگری در تعمیق و گسترش هرچه بیشتر مشارکت راهبردی ترکیه و پاکستان است.

پیش از این مصطفی یورداکول سفیر ترکیه در پاکستان، سفر اردوغان به اسلام‌آباد را یک واقعه تاریخی و قدمی بزرگ در جهت روابط دو جانبه بین دو کشور برادر خوانده بود.

به گفته وی، کریدور اقتصادی چین و پاکستان رو به اتمام است و ترکیه علاقه دارد بخشی از مناطق ویژه اقتصادی باشد که طبق این پروژه ایجاد می‌شود.

انتهای پیام/ ر

همچنین ببینید

رایزنی ترکیه و ایران برای دور زدن کرونا

رایزنی ترکیه و ایران برای دور زدن کرونا خات نیوز- هیات گردشگری ایران عازم ترکیه شد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *