صفحه اصلی / اسلاید شو / نشست هیئت سرمایه گذاری و گردشگری ترکیه در نیشابور

نشست هیئت سرمایه گذاری و گردشگری ترکیه در نیشابور

نشست هیئت سرمایه گذاری و گردشگری ترکیه در نیشابور

خبرگزاری آریا-فاروق علی رئیس جامعه علوی درترکیه و هیئت سرمایه گذاری و گردشگری ترکیه با مسئولین استان خراسان رضوی و شهرستان نیشابور در محل هتل امیران نیشابور دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرنگار آریا در نیشابور ،معاون استاندار و فرماندار شهرستان  نیشابور در این نشست اظهارکرد:بین نیشابور و ترکیه اشتراک تاریخی و دوستی طولانی برقرار است .

سعیدشیبانی گفت: وجود مرزهای طولانی بین دو کشور زمینه رونق و پیشرفت را برای این دو همسایه فراهم ساخته است.

وی خاطرنشان کرد وجود شخصیت ها و مفاخر جهانی در ایران با تاریخی طولانی و ریشه های عمیق سبب بالندگی نیشابور شده و  وجود زادگاه حاج بکتاش ولی نیز زمینه این همکاری مشترک را تقویت کرده و افزایش می دهد که می تواند دوستی ها و رفاقت ها را بیشتر نماید  و این را باید به فال نیک گرفت.

شیبانی  یادآورشد: آمادگی  تمام زمینه ها و امکانات برای ایجاد و تقویت خط فرهنگی بین مردم نیشابور و ترکیه وجود دارد.

وی عنوان کرد:نیشابور آمادگی کامل جهت میزبانی را داراست و مجموعه شهرستان روز به روز در حال تقویت بخشی و کامل نمودن این امکانات می باشد و از تلاش جهت مهیا نمودن شرایط لازم بمنظور ایجاد و تقویت ارتباط،دوستی ها،رونق گردشگری،پویایی صنعت سبز و پاک قدردانی می کنم و نتیجه آن، اثرات معنوی و مادی بین دو ملت است که اثر معنوی آن برای ما مهمتر و دارای ارزش بیشتر است.

معاون استاندار و فرماندار شهرستان  نیشابور تصریح کرد: شرایط شهرستان برای میزبانی کامل است وامیدواریم تا هرچه زودتر تفاهم نامه نهایی با جامعه علویون اجرایی شود.

همزمان با نشست تخصصی هیات  سرمایه گذاری و گردشگری ترکیه در نیشابور و با حضور مدیران کل استانی و شهرستانی دفتر خدمات مسافرتی و گردشگری امیرگشت امیران مستقر در هتل امیران رسما افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت و نصب تابلو معرفی سایت باستانی فوشنجان به دو زبان ترکی استانبولی و فارسی توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور انجام پذیرفت.

گفتنی است دکتر فاروق علی رییس بنیاد علویون ترکیه ، ارباب خالص رییس نمایندگی حوزه شمال شرق وزارت امور خارجه ، مکرمی فر مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان و معاونین گردشگری و سرمایه گذاری ، موسوی مدیرکل امور زیارت استانداری،  ولی زاده رییس اتحادیه دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان ،معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور، شهردار و اعضای شورای شهر، مسئولین دفاتر نمایندگان مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی ، و جمعی از فعالان حوزه گردشگری استان و شهرستان  حضور داشتند.

منبع خبر

همچنین ببینید

قطار استانبول تهران راه‌اندازی می‌شود

قطار استانبول تهران راه‌اندازی می‌شود خات نیوز- محمود واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری اسلامی و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *