صفحه اصلی / اسلاید شو / هجمه رسانه های سعودی علیه ترکیه

هجمه رسانه های سعودی علیه ترکیه

هجمه رسانه های سعودی علیه ترکیه

سفارت ترکیه در ریاض به هجمه رسانه های سعودی علیه گردشگری ترکیه واکنش نشان داد و آن را مغرضانه دانست.

به گزارش خات نیوز، در روزها و هفته های گذشته رسانه ها و شبکه های اجتماعی سعودی محور تبلیغات ضد ترکیه ای خود را بر گردشگری این کشور متمرکز کرده اند.

رسانه های سعودی از شهروندان خواسته اند تا به ترکیه سفر نکنند که این موضوع واکنش سفارت ترکیه در ریاض را در پی داشت.

روز دوشنبه گذشته روزنامه الریاض عربستان در گزارشی مدعی شد که صاحبان رستوران ها و اماکن تفریحی ترکیه، به طور سیستماتیک مشتریان سعودی را فریب داده و به نوعی از آن ها کلاهبرداری می شود. الریاض نوشت که طبق گزارش های متعددی، پلیس ترکیه نیز با صاحبان رستوران ها هماهنگ است و هنگامی که مشتری فریب خورده نزد پلیس می رود، متوجه این هماهنگی می شود.

نویسنده این گزارش در ادامه از شهروندان سعودی خواست به ترکیه سفر نکنند و مدعی شد که گردشگران سعودی و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هدف کلاهبرداری هستند. مشابه چنین تبلیغاتی نیز در هفته های گذشته در شبکه های اجتماعی سعودی به دفعات تکرار شده است.

واکنش سفارت ترکیه در ریاض

سفارت ترکیه در ریاض نیز در بیانیه ای این گونه گزارش ها را مغرضانه و نادرست دانست و اعلام کرد که با هدف گمراه سازی افکار عمومی و بدون استناد به شواهد متقن گردآوری شده است.

در بیانیه سفارت ترکیه همچنین آمده است که این کشور مقصدی امن برای میلیون ها گردشگر از سراسر جهان است و ترکیه مفتخر به میزبانی از شهروندان سعودی است.

سفارت ترکیه در ادامه اعلام کرد که تعداد گردشگران خارحی در سه ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۹ به میزان ۶.۱ درصد در مقایسه با میزان مشابه سال گذشته افزایش یافته و به تعداد ۵.۵ میلیون گردشگر رسیده است که از میان آن ها ۷۵۲۶۶ تن از شهروندان سعودی بوده اند.

همچنین ببینید

سیر افزایش کرونا در ترکیه

سیر افزایش کرونا در ترکیه

سیر افزایش کرونا در ترکیه خات نیوز- اتحادیه پزشکان ترکیه اعلام کرد در یک هفته گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *