صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / هفته‌ آینده اعمال مقررات منع آمد و شد در ترکیه تمدید خواهد شد

هفته‌ آینده اعمال مقررات منع آمد و شد در ترکیه تمدید خواهد شد

هفته‌ آینده اعمال مقررات منع آمد و شد در ترکیه تمدید خواهد شد

خات نیوز- تصمیم دولت ترکیه برای اعمال مقررات منع آمد و شد طی 48 ساعت سبب شد تا ده‌ها هزار نفر از شهروندان این کشور شامگاه جمعه ساعاتی پیش از اجرایی شدن این محدودیت‌ تردد به خیابان‌ها سرازیر شوند و برای خرید به فروشگاه‌ها هجوم آورند.

به گزارش خات نیوز محدودیت‌های اعلام شده از سوی وزارت کشور ترکیه با هدف جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کرونا در این کشور 83 میلیون نفری اتخاذ شده و برغم موقتی بودن انتظار می‌‌رود با توجه به سرعت انتشار ویروس در ترکیه برای هفته‌های بعد هم تمدید شود.

با اعلام اعمال قوانین منع آمد و شد در ترکیه، برخی شهروندان این کشور برای تامین نان و مواد غذایی در برابر فروشگاه‌ها و مغازه‌ها صف کشیده‌اند و در برخی از مناطق بر سر نان درگیر شدند

ساکنان استانبول پس از مطلع شدن از قوانین منع آمد و شد که از نخستین ساعات بامداد روز شنبه در 30 کلان‌شهر و نیز استان زونگولداغ به اجرا درآمد،‌ با هجوم به فروشگاه‌ها سعی کردند که مایحتاج اولیه خود را برای روزهای آینده تهیه کنند.

دولت ترکیه اعلام کرد افرادی که برای خرید به خیابان‌ها رفتند و در این شلوغی به خرید ادامه دادهاند 14 روز در خانه قرنطینه شوند. انتظار می‌‌رود با توجه به سرعت انتشار ویروس در ترکیه برای هفته‌های بعد هم اعمال مقررات منع آمد و شدتمدید شود.

دولت ترکیه به زودی در این مورد تصمیم خواهد گرفت.

آژانس خبری ترکیه

همچنین ببینید

سیر افزایش کرونا در ترکیه

سیر افزایش کرونا در ترکیه

سیر افزایش کرونا در ترکیه خات نیوز- اتحادیه پزشکان ترکیه اعلام کرد در یک هفته گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *