صفحه اصلی / اسلاید شو / واردات طلای ترکیه کاهش یافت

واردات طلای ترکیه کاهش یافت

واردات طلای ترکیه کاهش یافت
واردات طلای ترکیه در ژوئن به میزان ۹۴.۴ درصد در مقایسه با مدت مشابه در سال ۲۰۱۴ و ۱۸.۱ درصد در مقایسه با ماه مه سال ۲۰۱۵ کاهش یافت و به ۱.۳۵ تن رسید.
به گزارش بنکر (Banker)،ترکیه ژوئن سال گذشته به دلیل افزایش تقاضا برای طلا در فصل برگزاری مراسمهای عروسی، حدود 24 تن طلا وارد کرده بود.
طبق آمار بازار بورس استانبول، واردات طلای ترکیه در شش ماه اول سال 2015 در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به میزان 77.1 درصد کاهش یافت و به 11.33 تن رسید، در حالیکه طبق گزارش ماه مه شورای جهانی طلا، ترکیه با خرید 116.6 تن طلا در سال گذشته، چهارمین مصرف کننده بزرگ این فلز زرد در جهان بود. با این همه واردات طلای ترکیه در سال گذشته 57 درصد نسبت به سال 2013 کاهش داشت.
طبق آمار شورای جهانی طلا، تقاضای مصرف کننده برای طلا در ترکیه طی سه ماهه اول امسال 42 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافت.
قیمت طلا در ترکیه سال گذشته در پی ضعیف شدن ارزش لیره در برابر دلار آمریکا، 21 درصد صعود کرد. این ارز در میان ارزهای بازار نوظهور از نظر میزان کاهش ارزش در رتبه دوم قرار گرفته است.
بر اساس گزارش پایگاه اینترنتی حریت دیلی نیوز، بانک جهانی در گزارش ژوئن خود درباره اقتصاد ترکیه اعلام کرد اخیرا صادرات طلای ترکیه افزایش یافته و این امر به کاهش کسری حساب جاری این کشور از ژانویه کمک کرده است./ایسنا

همچنین ببینید

کنسرت رایگان مرات بوز  امشب 1 فروردین 1398 در آنتالیا  

کنسرت رایگان مرات بوز  امشب 1 فروردین 1398 در آنتالیا     به گزارش خات نیوز به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *