صفحه اصلی / ترکیه / آنکارا / واکنش ترکیه به اقدام فرانسه

واکنش ترکیه به اقدام فرانسه

واکنش ترکیه به اقدام فرانسه

خات نیوز- وزیر امور خارجه ترکیه به اعلام روز یادبود نسل کشی ارامنه از سوی فرانسه واکنش نشان داد.

به گزارش خات نیوز مولود چاووش اوغلو در شبکه توئیتری خود با اشاره به اینکه این تصمیم فرانسه هیچ ارزش و اعتباری ندارد، گفت: ترکیه در این خصوص تدابیر لازم را اتخاذ خواهد کرد.

چاووش اوغلو در این پیام توئیتری نوشت: اعلام روز 24 ژوئن به عنوان روز یادبود نسل کشی ارامنه از سوی ماکرون رییس جمهور فرانسه را که به صراحت ناقض قطعنامۀ حقوق بشر و احکام دادگاه قانون اساسی فرانسه است، محکوم می کنیم.

در ادامه این پیام آمده است: این تصمیم غیردوستانۀ فرانسه بی شک روابط دو کشور را در جهت منفی تحت تاثیر قرار خواهد داد.

از سوی دیگر فخرالدین آلتون رییس بخش ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه در پیامی توئیتری در واکنش به این اقدام فرانسه گفت: اقدام امانویل ماکرون رییس جمهور فرانسه در اعلام روز 24 ژوئن به عنوان روز یادبود نسل کشی ارمنه یک حرکت بی ارزش است و نشان می دهد که وی به شدت پا از حد خود فراتر گذاشته است.

پارلمان ایتالیا نیز دیروز لایحه نسل کشی ارامنه توسط ترکهای عثمانی در سال 1915 را مورد تصویب قرار داد که این موضوع نیز با واکنش مقامات ترکیه مواجه شد.

فخرالدین آلتون در این خصوص با انتشار پیام توئیتری اعلام کرد: تلاش پارلمان ایتالیا برای تحریف و استفاده از حقایق تاریخی ترکیه به عنوان ابزار سیاسی را شدیدآ محکوم می کنیم.

مولود چاووش اوغلو وزیر امورخارجه ترکیه نیز با انتشار پیامی در توئیتر این مصوبه را فاقد اعتبار خواند و اعلام کرد: این اقدام برای افزایش آرای حزب لگا در انتخابات پارلمان اروپا که یک حزب خارجی ستیز است، قابل قبول نیست.

ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه هم با انتشار پیامی ضمن محکوم کردن این مصوبه اعلام کرد: این مصوبه به منزله نادیده گرفتن حقایق تاریخی است که نتیجه ای ندارد جز کاشت تخم نفرت میان ملتها.

همچنین ببینید

مهاجرت خواننده پاپ مهراد جم به ترکیه

مهاجرت خواننده پاپ مهراد جم به ترکیه

مهاجرت خواننده پاپ مهراد جم به ترکیه مهراد جم یکی از خوانندگان پاپ کشور است …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *