صفحه اصلی / اسلاید شو / پرواز های هوایی اردبیل وان برقرار می شود

پرواز های هوایی اردبیل وان برقرار می شود

پرواز های هوایی اردبیل وان برقرار می شود

خات نیوز – مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: به زودی پروازهای هوایی اردبیل – باکو(جمهوری آذربایجان) و اردبیل – وان ترکیه برقرار می شود.

فرزانه شرفبافی در آئین بازگشایی فرودگاه پارس آباد مغان افزود: برای تحقق این امر برقراری پروازها و برنامه ریزی ها همزمان با عید نوروز آتی انجام می شود.

وی با اشاره به بازگشایی فرودگاه پارس آباد گفت: قصد داریم پروازهای این فرودگاه که از دهه فجر دایمی می شود بوسیله هواپیماهای جدید خریداری شده انجام پذیرد ، هواپیمایی که از دهه فجر به صورت رسمی پرواز به این فرودگاه را انجام خواهد داد با یک هزار میلیارد ریال خریداری شده است.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: امید است این پروازها به صورت رسمی و دایمی برقرار شود چرا که هواپیما باید توجیه اقتصادی داشته باشد.

به گفته شرفبافی ، دولت بسترسازی و زمینه سازی لازم را در فرودگاه پارس آباد مغان انجام داده و در نظر داریم فرودگاه پارس آباد را مجهز به امکانات بین المللی کنیم.

گفتنی است: فرودگاه پارس آباد در سال 52 برای پروازهای سبک احداث شده بود. این فرودگاه که فعالیتی منظم نداشت از پنج سال پیش به علت تخریب و مستهلک بودن ساختمان و باند و تجهیزات آن تعطیل شد.

فرماندار پارس آباد نیز گفت: با کمک دولت تدبیر و امید بازسازی فرودگاه پارس آباد در سالهای اخیر شتاب بیشتری گرفت، برای بازسازی باند پرواز فرودگاه به طول سه کیلومتر با سه لایه آسفالت، محوطه سازی، فنس کشی و توسعه و بازسازی ساختمان فرودگاه نزدیک به 200 میلیارد ریال هزینه شده است.

اکبر صمدی همچنین از راه اندازی پروازهایی از این فرودگاه به سایر نقاط کشور از جمله مشهد در آینده نزدیک خبر داد.

گفتنی است: پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در جوار مرز جمهوری آذربایجان واقع می باشد. فرودگاه این شرکت نخستین فرودگاه احداثی در استان اردبیل می باشد.

فرودگاه پارس آباد پیش از این فقط قابلیت نشست و برخاست هواپیماهای سبک را داشت که با توسعه زیر ساخت ها و تجهیزات و ارتقای آن انواع هواپیما ها از جمله فوکر و ایرباس نیز می توانند به این فرودگاه پرواز داشته باشند.

 

 

همچنین ببینید

اردوغان گفت در پرونده خاشقچی کوتاهی نمی‌کنیم

اردوغان گفت در پرونده خاشقچی کوتاهی نمی‌کنیم رئیس‌جمهور ترکیه ساعاتی قبل از آنکه عربستان به قتل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *