صفحه اصلی / ترکیه / آنکارا / پنجمین محموله اس-۴۰۰ وارد ترکیه شد

پنجمین محموله اس-۴۰۰ وارد ترکیه شد

پنجمین محموله اس-۴۰۰ وارد ترکیه شد

خات نیوز- وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد پنجمین هواپیمای حامل محموله‌های مربوط به سامانه پدافندی اس-۴۰۰ روسیه امروز یکشنبه در پایگاهی هوایی در آنکارا فرود آمد.

به گزارش خات نیوز، وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد پنجمین هواپیمای حامل اجزای سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ روسیه امروز صبح وارد این کشور شد و دو محموله دیگر نیز قرار است امروز تحویل داده شوند.

وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد تحویل اجزای سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ به آنکارا ادامه دارد. در این چارچوب، پنجمین هواپیمای حامل این محموله در پایگاه هوایی اکینچی فرود آمد. قرار است دو هواپیمای دیگر نیز امروز وارد این پایگاه شوند. اولین محموله سامانه موشکی زمین به هوایی اس-۴۰۰ روز جمعه به ترکیه تحویل داده شد.

سال گذشته میلادی وزارت دفاع آمریکا پنتاگون در گزارشی به نمایندگان کنگره این کشور اعلام کرد به ترکیه هشدار داده است اگر همچنان به خرید سامانه دفاع موشکی اس-۴۰۰ از روسیه اصرار داشته باشد، از برنامه خرید جنگنده‌های رادارگریز اف-۳۵ آمریکا کنار گذاشته می‌شود. در گزارش پنتاگون به کنگره تأکید شد فروش جنگنده‌های اف-۳۵ به ترکیه تا زمان آماده‌سازی گزارش پنتاگون درباره روابط ترکیه و آمریکا ظرف ۹۰ روز آینده ممنوع است. در این گزارش آمده است: دولت آمریکا این موضوع را برای دولت ترکیه روشن کرده است که خرید سامانه اس-۴۰۰ پیامد‌های منفی اجتناب‌ناپذیری در روابط واشنگتن و آنکارا و همچنین نقش ترکیه در سازمان ناتو خواهد داشت.

با وجود هشدار‌های پیاپی آمریکا، ترکیه پیش از این آشکارا اعلام کرد خرید سامانه اس-۴۰۰ از روسیه را نهایی کرده است. آنکارا همچنین قرار است ۱۱۶ فروند جنگنده اف-۳۵ از آمریکا خریداری کند.

سامانه اس-۴۰۰ یک سامانه موشکی نسل جدید است که قابلیت حمل سه نوع مختلف موشک را دارد و می‌تواند انواع اهداف هوایی با برد‌های مختلف از هواپیما‌های شناسایی تا موشک‌های بالستیک را از بین ببرد. ناتو اعلام کرده است این سامانه روسیه با سامانه‌های نظامی این سازمان سازگاز نیست.

انتهای پیام/

گزارش اسپوتنیک

همچنین ببینید

عملیات پلیس ترکیه علیه عناصر داعش

عملیات پلیس ترکیه علیه عناصر داعش نیروهای امنیتی ترکیه طی عملیاتی در آنکارا ۱۸ فرد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *