صفحه اصلی / اسلاید شو / یک روزنامه نگار ترکیه به حبس محکوم شد

یک روزنامه نگار ترکیه به حبس محکوم شد

یک روزنامه نگار ترکیه به حبس محکوم شد

خات نیوزـ شبکه ان.تی.وی در خبری اعلام کرد که اسماعیل کوچوک کایا روزنامه نگار و مجری مشهور شبکه فوکس تی وی به دلیل اتهام ناروا علیه همسر وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی مبنی بر همکاری وی با گروه گولن’ به 16 ماه و بیست روز حبس محکوم شد.

به گزارش خات نیوز و به نقل از این رسانه، شعبه 18 دادگاه کیفری استانبول در باکرکوی با صدور حکمی اسماعیل کوچوک کایا را به اتهام ‘توهین به مقام رسمی دولت’ و ‘تحقیر علنی دولت و عوامل آن’ به یک سال و چهار ماه و 20 روز حبس محکوم کرد.

بنا بر اعلام این رسانه، پس از کودتای نافرجام 15 جولای 2016 و آغاز تحقیقات و دستگیری عوامل گروه گولن، کوچوک کایا در جریان پخش یک برنامه تلویزیونی مدعی شد که همسر وزیر خانواده و سیاست های اجتماعی ترکیه نیز همکاری نزدیکی با گروه گولن داشته است.

به نوشته این رسانه، عدم اثبات این ادعا از سوی این مجری مشهور تلویزیونی منجر به اعاده حیثیت از سوی همسر وزیر شد و دادگاه باکرکوی استانبول پس از چند جلسه رسیدگی به این پرونده، در نهایت کوچوک کایا و حتی وکیل مدافع وی را نیز به همین مقدار حبس محکوم کرد.

مقامات دولت ترکیه، تعداد افراد مرتبط با گروه فتح الله گولن را نزدیک 170 هزار نفر اعلام و بیان کرده اند که این افراد به صورت مستقیم و غیرمستقیم در کودتای 15 جولای سال گذشته ترکیه نقش داشتند.

ترکیه مدعی است که فتح الله گولن با تشکیل گروهی موسوم به گولن(فتو) و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای 15 جولای(25 تیرماه سال 1395) را سازماندهی کرده است.

در کودتای 15 جولای سال 2016 (25 تیرماه 1395) ترکیه 249 نفر کشته و 2 هزار و 193 نفر نیز زخمی شدند.

محاکمه عوامل کودتای نافرجام 15 جولای ترکیه در مراجع قضایی ترکیه جریان دارد و در آن فتح الله گولن به عنوان متهم ردیف اول معرفی شده است.

خاورم/1905

انتهای پیام /*

همچنین ببینید

توافق دو جانبه ترکیه و روسیه در گردشگری

توافق دو جانبه ترکیه و روسیه در گردشگری خات نیوز- روسیه و ترکیه در افتتاحیه نمایشگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *