صفحه اصلی / اسلاید شو / ‍ آیا موسسه آسام در ترکیه بسته می شود

‍ آیا موسسه آسام در ترکیه بسته می شود

‍ آیا موسسه آسام در ترکیه بسته می شود

خات نیوز- وزارت داخله ترکیه امروز اعلان کرده است که این موسسه اخیرآ بنا بر ارتباط گسترده اش با احزاب (PKK/KCK, sol tandanslı MLKP, DHKP-C, TDKP) که ترکیه آنرا جزء از ترور می داند و نیز ارتباط با جماعت فتح الله گلن که دولت ترکیه آنرا حامی کودتای 15 سپتنامبرسال 2016 میدانند، به محکمه معرفی کرده است.

به این معنی که تا ختم مرحله پرونده محکمه مربوط به موسسه آسام، این موسسه موقتا فعالیت هایش را معلق می سازد.موسسه آسام، برزگترین و گسترده ترین موسسه فعال در امور پناهجویان است که در نزدیک به 60 شهر ترکیه نمایندگی دارد. این موسسه نزدیک به 20 سال سابقه کاری دارد که با دولت ترکیه و شعبه های مختلف سازمان ملل و دونرهای خارجی فعالیت های مشترکی زیادی داشته است.

این موسسه بیش از هزار کارمند دارد و نزدیک به 100 مترجم نیز درین موسسه مصروفیت دارد.در سالهای قبل نیز دولت ترکیه چند موسسه بزرگ محلی و بین المللی که فعالیت های مرتبط با پناهجویان و مهاجران را در داخل ترکیه پیش می برد، مسدود نمود.متوقف شدن فعالیت های موسسه آسام، خبری خوبی برای پناهجویان در ترکیه نیست. زیرا نمایندگی های این موسسه بیشتر احتیاجات پناهجویان را در شهرها برآورده می ساخت.

khaatnews

همچنین ببینید

سیر افزایش کرونا در ترکیه

سیر افزایش کرونا در ترکیه

سیر افزایش کرونا در ترکیه خات نیوز- اتحادیه پزشکان ترکیه اعلام کرد در یک هفته گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *