ادامه بحران آتش سوزی جنگلی در ترکیه

ادامه بحران آتش سوزی جنگلی در ترکیه

خات نیوز- رعب و وحشت از آتش سوزی‌های جنگلی در جنوب ترکیه، دیشب با سرایت آتش به نیروگاه هیدروالکتریک میلاس در نزدیکی شهرستان بدروم در استان موغلای ترکیه، به اوج رسید.

ادامه بحران آتش سوزی جنگلی در ترکیه

به گزارش خات نیوز ، جنوب غرب ترکیه، رعب و وحشت از آتش سوزی‌های جنگلی در جنوب ترکیه، دیشب با سرایت آتش به نیروگاه هیدروالکتریک میلاس در نزدیکی شهرستان بدروم در استان موغلای ترکیه، به اوج رسید.

با سوختن کابل‌های فشار قوی مخزن نیروگاه سیکل ترکیبی میلاس در آستانه انفجار قرار گرفت و خوف از نشت گاز‌های سمی و قطعی فراگیر برق در منطقه، تمامی نیرو‌های امداد را برای مهار آتش در اطراف نیروگاه متمرکز کرد تا اینکه بامداد امروز آتش در اطراف نیروگاه مهار شد.

با گذشت ۸ روز از آتش سوزی‌های گسترده جنگلی در جنوب و جنوب غرب ترکیه، مردم روستا‌ها و شهر‌های همجوار در رعب و وحشت بسر میبرند، برخی‌ها خانه و زندگیشان را از دست داده و آن‌هایی که در نزدیکی آتشند، برای جلوگیری از نفوذ آتش به خانه هایشان، شبانه روزی در تلاشند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، دیشب در یک برنامه زنده تلوزیونی ضمن تشکر از کشور‌های امدادرسان، از جمله همکاری هواپیما و بالگرد‌های کشورمان، گفت:در ۸ روز گذشته ۱۸۷ حادثه آتش‌سوزی به وقوع پیوست؛ که بخشی از آن‌ها مهار شده و در حال حاضر ۱۵ مورد ادامه دارد.

شعله‌های آتش در هفته گذشته، صد‌ها هکتار از جنگل‌های متراکم مناطق گردشگری ترکیه را خاکستر کرده است.
هم اکنون عملیات ۲۰ هواپیمای آب پاش، ۵۱ بالگرد از هوا و ۵۲۰۰ آتش نشان از زمین در ۷ استان جنوبی ترکیه، ادامه دارد.

گزارش کاملی

همچنین ببینید

باج‌گیری اردوغان از غرب

اردوغان بدهی‌های شهروندان ترکیه را بخشید

اردوغان بدهی‌های شهروندان ترکیه را بخشید خات نیوز- رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد، حزب حاکم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *