ادامه واکسیناسیون سراسری در ترکیه

ادامه واکسیناسیون سراسری در ترکیه

خات نیوز- وزارت بهداشت ترکیه اعلام کرد، بیش از ۶.۱۵ میلیون دوز واکسن سینوواک به مردم این کشور تزریق شده است و مرحله اول نخست واکسیناسیون به زودی پایان می‌یابد.

به گزارش خات نیوز یک بیمارستان در اکیورت در شمال شرقی حومه آنکارا تاکنون ۵۰۰ ساکن مناطق نزدیک را واکسینه کرده است. پزشکان گفتند هرچند این منطقه جمعیت کمتری دارد، اما هر روز شاهد این هستند که ده‌ها نفر به این بیمارستان مراجعه می‌کنند تا واکسن بزنند.
محلی‌ها گفتند که آن‌ها به واکسن‌های ساخت چین اطمینان و اعتماد دارند و از نظر آن‌ها این واکسن‌ها نه تنها موثر هستند بلکه تا کنون عوارض جانبی شدیدی نیز نداشته اند.
حسن عیاض یک ساکن محلی گفت “این واکسن‌ها نخست برای ما تزریق شد، زیرا ما مسن هستیم. همه بعد از دریافت واکسن احساس خوبی داریم–مادر زن من هم در اینجا واکسن زد– همه ما سالم هستیم. ”
ترکیه تاکنون ۱۳.۵ میلیون دوز واکسن را در سه مرحله مجزای انتقال و در بخشی از قرارداد تامین ۵۰ میلیون دوز واکسن، از چین دریافت کرده است.
ترکیه روز پنج شنبه ۷ هزار و ۲۴۱ مورد ابتلا به کرونا از جمله ۶۴۰ مورد بدون علائم را گزارش کرد و به این ترتیب مجموع موارد ابتلا به این کشور به ۲ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۶۰۰ مورد رسید. ترکیه در رتبه نهم بیشترین موارد ابتلا به کرونا در دنیا قرار دارد.
میزان مرگ و میر در ترکیه با ۸۳ مورد جدید به ۲۷ هزار و ۸۲۱ مورد رسید. بر اساس گزارش وزارت بهداشت ترکیه، با بهبود ۷ هزار و ۲۱۷ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع بهبودیافتگان از کرونا به ۲ میلیون و ۵۰۴ هزار و ۵۰ نفر افزایش یافت.

همچنین ببینید

قتل یک مادر در ترکیه

قتل یک مادر در ترکیه

قتل یک مادر در ترکیه به گزارش خات نیوز نبات کورت ، 46 ساله ، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *