اعلام نرخ تورم سالانه در ترکیه

اعلام نرخ تورم سالانه در ترکیه

براساس اعلام سازمان آمار ترکیه نرخ تورم در بخش مصرف کننده در ماه آوریل سال جاری میلادی با ۸.۸۳ درصد افزایش به ۶۹.۹۷ درصد رسید

به گزارش خات نیوز سازمان آمار ترکیه ارقام مربوط به نرخ تورم در این کشور را اعلام کرد. بر اساس اعلام سازمان آمار ترکیه نرخ تورم در بخش مصرف کننده در ماه مارس نیز ۶۱.۱۴ درصد بوده است که با افزایشی ۸.۸۳ درصدی به ۶۹.۹۷ درصد رسیده است.
طبق این داده‌ها نرخ تورم در ترکیه در بخش مصرف کننده در ماه آوریل به نسبت آخرین ماه از سال گذشتۀ میلادی ۳۱.۷۱ درصد و به نسبت ماه آوریل سال گذشته میلادی ۶۹.۹۷ درصد افزایش داشته است که این میزان بر اساس میانگین دوازده ماه گذشته ۳۴.۴۶ درصد محاسبه می‌شود.
داده‌های آماری سازمان آمار ترکیه حاکی از آنست که کمترین افزایش قیمت سالانه با ۱۸.۷۱ درصد در بخش ارتباطات و با ۲۶.۲۳ درصد در بخش پوشاک بوده است.
از سوی دیگر بیشترین افزایش قیمت نیز با ۱۰۵.۸۶ درصد در بخش حمل و نقل، با ۸۹.۱۰ درصد در بخش خوراکی و با ۷۷.۶۴ درصد در بخش لوازم خانگی بوده است.
بر اساس داده‌های سازمان آمار ترکیه از ۴۰۹ مورد موجود در سبد کالای مورد محاسبۀ این سازمان قیمت ۲۷ کالا کاهش، قیمت ۴۵ کالا تغییری نکرده و قیمت ۳۳۷ کالا افزایش یافته است.
گفتنی است شرکت غیر دولتی ً اناگ ً که از شرکت‌های معتبر ترکیه در بحث تحقیقات نرخ تورم می‌باشد نرخ تورم ماهانه دراین کشور را ۸.۶۸ درصد و نرخ تورم سالانه منتهی به پایان ماه آوریل را ۱۵۶.۸۶ درصد اعلام کرده است.

همچنین ببینید

بازار فروش مسکن ترکیه در دست ایرانی ها

بازار فروش مسکن ترکیه در دست ایرانی ها داده های موسسه آمار ترکیه نشان می‌دهد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *