افزایش چشمگیر تعداد کودکان مبتلا به کرونا در ترکیه

افزایش چشمگیر تعداد کودکان مبتلا به کرونا در ترکیه

خات نیوز- پزشکان در ترکیه هشدار دادند؛ طی یک ماه گذشته فقط در استان دیاربکر ترکیه آزمایش کرونای ۴۶۶ کودک، مثبت بوده و این نشان از تغییر رویه دلتا و حمله به کودکان است.

به گزارش خات نیوز افزایش چشمگیر ابتلای کودکان به کرونا در ترکیهبه گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا؛ طی یک ماه گذشته در استان دیاربکر ترکیه آزمایش کرونای ۴۶۶ کودک، مثبت بوده است.

دکتر سمیح جانپولات، دکتر ارشد بیمارستان کودکان استان دیاربکر ترکیه با اشاره به افزایش چشمگیر تعداد کودکان مبتلا به ویروس کرونا در این استان گفت: در ماه آگوست از ۱۴۰۲ کودک که مورد آزمایش کرونا قرار گرفته اند نتایج آزمایش ۴۶۶ کودک مثبت بوده است.

وی با بیان اینکه مداوای ۱۵۳ تن از این کودکان در خانه هایشان ادامه دارد گفت ۷۲ تن از این کودکان در بخش‌های عادی بیمارستان‌ها و ۸۱ تن از آنان نیز در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت مداوا قرار دارند.

وی با یادآوری اینکه خانوادۀ اکثر این کودکان واکسینه نشده اند بر اهمیت دریافت واکسن برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تاکید و از مردم این استان خواست تا به توصیه‌های پزشکان و متخصصین امر در خصوص مزایای واکسن برای مبارزه با این ویروس گوش فرا دهند.

 

همچنین ببینید

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه

اعتراضات به ترانه سزن آکسو، خواننده سرشناس ترکیه به گزارش خات نیوز رجب طیب اردوغان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *