انجام عملیات برای یافتن ایرانی‌های گمشده در مرز ترکیه

انجام عملیات برای یافتن ایرانی‌های گمشده در مرز ترکیه

خات نیوز- رایزنی‌ دیپلماتیک برای انجام عملیات جستجو و استرداد ۵ نفر از اتباع ایرانی که هفته گذشته در خاک ترکیه گرفتار بهمن شدند، ادامه دارد.

انجام عملیات برای یافتن ایرانی‌های گمشده در مرز ترکیه

به گزارش خات نیوز، رسول مقابلی در خصوص حادثه ۲۹ دی ماه گذشته و گرفتار شدن ۵ نفر از اهالی بخش کوران شهرستان ارومیه در ریزش بهمن اظهار داشت: از همان ابتدای وقوع حادثه و اطلاع از عزیمت تعدادی از اهالی روستا به مناطق مرزی، بلافاصله پس از بررسی اطلاعات موجود، تمام امکانات این شهرستان برای پیگیری وضعیت مفقودان بسیج شد.

سرپرست فرمانداری ارومیه ادامه داد: از طریق مبادی مرزی ایران، درخواست بررسی و اقدام عاجل برای جست‌وجوی مفقودان به نیروهای مرزی ترکیه اعلام شده است. اکیپ‌هایی از نیروهای مرزی ترکیه به محل حادثه اعزام و ساعت‌ها جستجو انجام گرفته که تاکنون بی نتیجه مانده است ضمن آنکه نیروهای امدادی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از ابتدای وقوع حادثه آماده اعزام به محل حادثه بودند.

مقابلی بیان کرد: تاکنون به دلیل اینکه این حادثه در کشور ترکیه اتفاق افتاده، نتوانسته‌ایم موقعیت و محل مفقودان را پیدا کنیم و از خانواده آنها تقاضا می شود تا شکیبا باشند. از هیچ تلاشی چه از طریق نیروهای مرزبانی و امدادی در این سوی مرز و چه با رایزنی‌ها از طریق به کارگیری امکانات کشور ترکیه فروگذار نخواهیم کرد. با تمام توان پیگیری‌های لازم را از طرف کشور ترکیه نسبت به شناسایی و تعیین تکلیف وضعیت مفقودان انجام می‌دهیم.

۲۹ دی ماه بر اثر کولاک برف در مرز ایران و ترکیه، ۵ نفر از اتباع ایرانی مفقود شدند. سعید حقیقی بخشدار صومای برادوست در این خصوص گفته بود: حوالی ظهر با سقوط بهمن در ارتفاعات نوار مرزی ایران و ترکیه، ۵ تن از اهالی روستای کوران بخش صومای برادوست شهرستان ارومیه مفقود شده‌اند.

همچنین ببینید

گفت و گوی اردوغان با روحانی

گفت و گوی اردوغان با روحانی

گفت و گوی اردوغان با روحانی خات نیوز : اداره کل ارتباطات ترکیه در بیانیه‌ای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *