ترکیه خواستار بهبود مناسبات با آلمان شد

ترکیه خواستار بهبود مناسبات با آلمان شد

معاون نخست وزیر ترکیه با تاکید بر نیاز کشورش به کمک‌های اقتصادی آلمان خواستار بهبود مناسبات با این کشور شد.

به گزارش خات نیوز، مهمت سیمسک، معاون نخست وزیر ترکیه حدود دو هفته بعد از همه پرسی اصلاح قانون اساسی در ترکیه خواستار بازگشت به مناسبات معمولی بین کشورش و آلمان شده و درخواست کمک های اقتصادی از این کشور کرد.

به این ترتیب ترکیه چند هفته بعد از انتقادات رئیس جمهور خود مبنی بر اینکه برلین رویکردهای نازیسم را دنبال می کند مجددا برای کمک های اقتصادی از آلمان تبلیغ کرد.

معاون نخست وزیر ترکیه در گفتگو با نشریه بیلد آلمان تاکید کرد که من فکر می کنم زمان آن رسیده که به روابط نرمال با ترکیه باز گردیم.

در نشست وزرای دارایی گروه جی بیست که چند روز پیش در واشنگتن برگزار شد مجددا درباره امکان این مسئله بحث شد که راه هایی برای بهبود اقتصاد بیمار ترکیه یافت شود. سیمسک تاکید کرد که برای این منظور ما به آلمان نیاز داریم.

رشد اقتصادی ترکیه که زمانی سرعت گرفته بود تحت ریاست جمهوری اردوغان به شدت تضعیف شده است. کودتای نظامی 15 جولای در این کشور و آشفتگی های سیاسی بعد از آن ناامنی هایی را برای سرمایه گذاران در این کشور ایجاد کرده است. بیکاری در این کشور در سال 2016 به 10.9 درصد افزایش پیدا کرده است. لیره ترکیه نیز از زمان کودتای نظامی نافرجام در ترکیه به شدت ارزش خود را از دست داده است. اردوغان در طول مبارزات انتخاباتی خود چندین بار آلمان را متهم به حمایت از تروریسم و پیشبرد رویکردهای نازیسم کرد.

انتهای پیام/

منبع خبر

همچنین ببینید

دانشمندان ترکیه نرم‌افزاری برای دندانپزشکان طراحی کردند

افزایشی ابتلا به کرونای انگلیسی در ترکیه

افزایشی ابتلا به کرونای انگلیسی در ترکیه خات نیوز- پس از مدتی کاهش نسبی، آمار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *