ترکیه یک کشور معمولی نیست

ترکیه یک کشور معمولی نیست

خات نیوز- اردوغان گفت: سرزمین قبرس شمالی متعلق به ماست و ما در برابر غرب تسلیم نخواهیم شد
به گزارش خات نیوز رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی خود در استانبول گفت: از مصوبه پارلمان اروپا ناراحت شدیم، اما هنوز پرونده پیوستن به اتحادیه اروپا را نبسته ایم، شاید این اتحادیه به وعده هایش عمل کند. عده ای تلاش می کنند ما را فریب دهند، اما باید بدانند که ترکیه یک کشور معمولی و ضعیف نیست و ما امکانات گسترده ای در اختیار داریم. کشورهای اروپایی با وجود آگاهی از امکانات و ظرفیت های ترکیه، در پنجاه سال گذشته درباره پیوستن ما به اتحادیه اروپا جدی نبودند.

غربیها نخواهند توانست راه حلی را به ما تحمیل کنند و اگر چنین تصوری دارند، در توهم به سر می برند.
اردوغان افزود: همه باید حد و مرز خود را بدانند و اروپا نمی تواند ما را در مسئله قبرس به زانو درآورد. کشورهای اروپایی در مسئله دو بخش قبرس، وقت تلف می کنند. باید طلا را در رتبه اول قرار دهیم تا بازارهای مالی تحت تاثیر نوسان ارزش ارزهای خارجی قرار نگیرند. ما باید به خود اطمینان داشته باشیم و آزادی خود را مانند دموکراسی در کشورمان حفظ کنیم.

وی فزود: جهان بزرگتر از پنج کشور عضو دائم شورای امنیت است و نظام فعلی حاکم در جهان عادلانه نیست، زیرا آینده جهان را به پنج کشور واگذار کرده است. یک میلیارد و هفتصد میلیون مسلمان در جهان وجود دارد. آیا باید بپذیریم که ما حضور عادلانه ای در سازمان ملل داریم

شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر

همچنین ببینید

اجلاس عالی دیپلماسی در آنتالیا برگزار می شود.

اجلاس عالی دیپلماسی در آنتالیا برگزار می شود.

اجلاس عالی دیپلماسی در آنتالیا برگزار می شود. خات نیوز – شرکت هیات بلندپایه وزارت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کد امنیتی *